چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۰

ضیائی خبر داد:

بررسی 206 پرونده ساخت و ساز در کمیته فنی شهرسازی

حمیدضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: در سال گذشته 206 پرونده در کمیته فنی شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت در سال گذشته افزود: 4 بخشنامه جدید شهرسازی در زمینه های تکمیل اطلاعات ساختمان توسط کارشناس جهت محاسبه عوارض، تحقق ماده 4 قانون حمایت از معلولان، نصب تابلو مشخصات ساختمان قبل از شروع عملیات ساختمانی و نحوه صدور پروانه تعمیرات نمای ساختمان تصویب و ابلاغ شده است.

وی اشاره کرد: بررسي و تدوين ضوابط و مقررات شهرسازي، پيگيري و تصويب ضوابط، رفع نقص در ضوابط موجود، بهبود روش‌ها و عملکرد حوزه شهرسازي، آموزش کارکنان شهرسازي و نظارت بر عملكرد شهرسازي مناطق و... از وظایف مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت است.

ضیائی آموزش مسئولان و رابطین کمیسیون ماده پنچ مناطق سه گانه شهرداری، آموزش مسئولان کمیسیون ماده صد مناطق سه گانه شهرداری، آموزش اجرائیات مناطق سه گانه شهرداری و بازدید از روابط عمومی و شهرسازی مناطق سه گانه را از اقدامات مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت در سال 98 عنوان کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی در راستای افزایش بهره‌برداری موثر از بخشنامه ها از مهمترین اقدامات این مجموعه در سال گذشته بود که در مراحل پایانی قرار دارد.

ضیائی ادامه داد: بروزرسانی بخشنامه‌های شهرسازی منجر به هماهنگ‌سازی بخشنامه‌ها و عملکرد حوزه های مناطق میشود و به صورت واحد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی برگزاری هفتگی جلسه هماهنگی با مسئولان شهرسازی مناطق سه گانه را از دیگر اقدامات مهم این معاونت در سال گذشته عنوان کرد و توضیح داد: در راستای یکسان‌سازی عملکرد شهرسازی مناطق سه گانه و ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر  این جلسات برگزار می شود و در این جلسات مسائل و مشکلات موجود در حوزه شهرسازی مناطق مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تصمیمات لازم در این جلسه اتخاذ شود.

ضیائی هماهنگی با سازمان فاوا جهت رفع مشکلات سیستم آماری سرا، تهیه و تنظیم فرم پیش پرداخت در سیستم، تهیه و تنظیم فرم کمیته فنی، برگزاری آزمون کارشناسان فنی شهرسازی، تهیه و تنظیم سرفصل آموزش کارشناسان شهرسازی و تهیه و تنظیم چک لیست پایان کار ساختمانی را از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته عنوان کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در سال گذشته مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت اقدام به بررسی درخواست های مردمی و پیگیری و بازدید از پروژه‌ها و بازدید از ایمنی و آتشنشانی مجتمع های سطح شهر کرده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط