سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۶

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين؛

مكانيزاسيون خدمات شهري در دستور كار شهرداري قرار دارد

شهرداري قزوين با همكاري بخش خصوصي مكانيزاسيون خدمات شهري را در دستور كار سال جاري خود قرار داده است.

 

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين، با بيان مطلب فوق در گفت و گو با پيام شهر، اظهار كرد: اين پروژه شامل خريد ماشين آلات ويژه پرس زباله، اضافه كردن جاروها و ماشين آلات شستشوي سطح شهر، با ظرفيت 750 ليتر مي شود.
عبدالعلي دربندي زاده اين پروژه را از طرح هاي بلند مدت شهرداري ذكر و خاطر نشان كرد: تاكنون 20 درصد از خدمات شهري نوسازي شده است، كه نوسازي اين 20 درصد و مكانيزه كردن مابقي اين خدمات، نيازمند طي يك پروسه طولاني مدت با همكاري و سرمايه گذاري بخش خصوصي است، و شهرداري گام به گام و به مرور زمان سعي در انجام اين كار دارد.
معاون خدمات شهري شهرداري، بيان كرد: شهرداري در صدد است، براي حمل و پرس زباله هاي شهر قزوين، 40 تا50 دستگاه  از ماشين آلات شش تا 15 تني را تهيه نمايد.
دربندي زاده، خودروهاي شش و هشت تني را به علت عرض كم گذرگاه ها، براي استفاده در بافت قديم شهر و خودروهاي 10 تني را با كاربري در هسته اصلي و قسمتي از شمال شهر و خودروهاي 15 تني را براي مناطق شمال آزادراه، مينودر، كوثر، ملاصدرا و قسمتي از كمربندي شهيد بهشتي مناسب دانست.
وي تامين اعتبارات مالي مورد نياز را از شروط اصلي در تسريع روند كار اعلام و عنوان كرد: هر دستگاه خودروي كوچك 70 ميليون تومان، متوسط 150 و هر دستگاه در مقياس بزرگ بيش از 200 ميليون تومان براي شهرداري هزينه در بر دارد و تهيه 50 دستگاه حدود پنج ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
معاون خدمات شهري شهرداري، سهولت در جمع آوري و حمل پسماندهاي شهري، حفظ بهداشت و پاكيزگي محيط زيست و افزايش سرعت كار را مهم ترين ويژگي هاي استفاده از اين ماشين آلات دانست و در پايان ضمن تاكيد بر ضرورت آموزش جهت ارتقاي فرهنگ شهروندان به منظور كاهش حجم زباله هاي توليدي، از مردم خواست تا با تغيير در الگوي مصرف خود، مجموعه شهرداري را در زمينه مديريت پسماندهاي شهري ياري نمايند.
 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط