شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

ضیائی:

دهمین کارگروه سیما و منظر شهرداری قزوین برگزار شد

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین، از برگزاری دهمین کارگروه سیما و منظر شهرداری قزوین به منظور ارتقای کیفی بصری و ادراکی سیما و منظر شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با اشاره به تشکیل دهمین جلسه کارگروه سیما و منظر شهرداری قزوین که با حضور مهدی عبدالرزاقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین، مدیران مناطق یک و دو شهرداری، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی، رئیس سازمان آرامستان و مشاوران مربوطه برگزار شد، گفت: این کارگروه با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری در شهر قزوین و نواحی منفصل آن و ایجاد سرزندگی در آن ها، احیای فرهنگ و هویت معماری و شهرسازی غنی گذشته کشور و به خصوص هویت شهر قزوین و جلوگیری از بروز ناهماهنگی های بصری و کارکردی در فضاها و فعالیت های شهری برگزار می شود.

 وی افزایش تعاملات اجتماعی و کوشش در جهت تنظیم جریان حیات مدنی و هماهنگی بین همه معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری در راستای تصمیم‌گیری در موضوعات ارکان و عناصر سیما و منظر شهری در شهر را از دیگر اهداف برگزاری این کارگروه در معاونت شهرسازی و معماری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: دهمین کارگروه سیما و منظر شهری با محوریت ساماندهی پروژه سردرب اصلی آرامستان بهشت فاطمه(س) و به درخواست سازمان آرامستان‌های شهرداری قزوین برگزار شد و همه ابعاد ساماندهی سردرب اصلی آرامستان بهشت فاطمه(س) مورد بررسی قرار گرفت.

ضیائی بیان کرد: حل مشکلات ترافیکی و تسهیل رفت و آمد سواره، افزایش عرض مسیرهای سواره، حذف مسیر پیاده رو موجود، اضافه کردن فضایی برای استراحت نگهبان در طبقه دوم نگهبانی موجود و بهسازی ظاهر و سیمای سر درب موجود از موضوعات اصلی مورد بررسی برای ساماندهی سردرب اصلی آرامستان بهشت فاطمه(س) بود که پیشنهادات اجرایی برای ساماندهی این پروژه ارائه شد.

وی بررسی الگوهای مختلف سردرب آرامستان های سایر شهرها و انتخاب الگوی برتر با در نظر داشتن افق 50 ساله برای طرح، مقاوم سازی و ایجاد امکانات لازم، تهیه پیوست فرهنگی و اجتماعی برای پروژه و طراحی سردرب با توجه به نیازهای بهره برداران از دیگر موضوعات مطرح شده در این کارگروه بود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط