سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۰۱

با حضور مسوولان استاني و شهري صورت گرفت؛

رونمايي از ديوار کتاب و مجمسه مرد کتاب خوان در شهر قزوين

ديوار کتاب و مجمسه مرد کتاب خوان در قزوين با حضور مسوولان استاني و شهري رونمايي شد.

 

 
ديوار کتاب و مجمسه مرد کتاب خوان در قزوين با حضور مسوولان استاني و شهري رونمايي شد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ ديوار کتاب و مجمسه مرد کتاب خوان امروز صبح با حضور مسعود نصرتي شهردار قزوين، مهدي احمدي مديرکل ارشاد و فرهنگ اسلامي استان قزوين، فرزانه نظري پور معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين و ساير مسوولان استاني و شهري به بهره برداري رسيد.
سعيد ميزاني، مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين با اعلام اينکه اين پروژه با اعتبار 32 ميليون تومان در خيابان دانشگاه قزوين جنب مدرسه شاهد اجرايي شده است،افزود: طراحي و اجراي اين المان در مجموعه‌ي هنرهاي شهري و در راستاي بدنه‌سازي و ارتقاي كيفي نماهاي شهري و با هدف آشنايي هرچه بيشتر با فرهنگ غني شهر قزوين و اشاعه‌ي فرهنگ كتابخواني و تشويق شهروندان به مطالعه‌ي بيشتر انجام گرفته است.
 ميزاني در خصوص مشخصات اين پروژه افزود: المان ديوار كتاب برمبناي كتب منتخب تاليف شده توسط نويسندگان قزويني و به تفكيك سه دوره‌ي كتب قديمي، مياني و جديد طراحي شده است كه دو المان كتابهاي قديمي و مياني نيز در آينده در ساير مناطق شهري نصب خواهد شد.
وي بيان کرد: المان ديوار كتاب و مجسمه‌ي كتابخوان جهت تاكيد بيشتر بر ارزش مطالعه به سفارش سازمان زيباسازي و توسط هنرمند قزويني آقاي محمدعلي جمالي ساخته و نصب شده است و هر دو المان از جنس فايبرگلاس با اسكلت فلزي و پوشش رنگ مقاوم در برابر شرايط محيطي ساخته شده‌اند.
مدير عمل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين با بيان اينکه اين پروژه کتاب ديوار در يک ماه احداث شد افزود:کتاب ديوار به ارتفاع 2متر و 80سانتي متر و مرد کتاب خوانبه ارتفاع يک متر و 90سانتي متر به دست هنرمند قزويني محمدعلي جمالي ساخته شده است.
در ادامه اين گزارش آمده است؛ هدف از اجراي اين پروژه معرفي و شناساندن نويسندگان و کتاب‌هاي شاخص شهر قزوين و ترويج فرهنگ کتاب خواني است که 13 کتاب از نويسندگان عصر حاضر طراحي و احداث شده است.
طراحي و ساخت دو ديوار کتاب ديگر يکي از نويسندگان قديم و ديگري از نويسندگان عصر مياني در دستور کار سازمان زيباسازي شهرداري قزوين قرار دارد.
پايان پيام
 
 

تصاویر مرتبط