یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۷

فدائی‌فر، رییس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک:

برنامه‌های هفته ملی کودک در قزوین بر بستر‌فضای مجازی برگزار‌می‌شود

کیومرث فدائی‌فر، رییس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک و سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور برنامه‌های هفته ملی کودک به‌صورت مجازی اجرا و ارایه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اجرایی شهر دوستدار کودک؛ فدائی‌فر در جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته ملی کودک در مهرماه سال جاری  تاکید کرد: اجرای برنامه های هفته ملی کودک با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از گردهم‌آیی در راستای تبیین جایگاه و حقوق کودک در شرایط فعلی کرونایی مهم و حیاتی است.
وی با بیان اینکه برنامه‌های هفته ملی کودک از 16 مهرماه سال جاری مصادف با اول ربیع اول آغاز می‌شود، افزود: با توجه به شرایط کرونایی شاهد برگزاری ویژه‌برنامه‌های این ایام بر بستر فضای مجازی خواهیم بود.
معاون شهردار قزوین ادامه داد: اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی در بستر فضای مجازی برای کودکان در هفته ملی کودک با استفاده از ظرفیت های صاحب نظران و فعالان کودک صورت خواهد گرفت.
وی با بیان این‌که هفته ملی کودک و ۱۶ مهر به‌عنوان روز جهانی کودک سال‌هاست در کشور از سوی دست‌اندرکاران و فعالان حوزه کودک و نوجوان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این رویداد فرصتی برای تاکید به خواسته‌های‌ کودکان است چراکه کودکان تصویر روشنی از آینده کشورند و نادیده گرفتن کودکان یعنی نادیده انگاشتن آینده کشور.
وی اعلام کرد: به زودی برنامه جامع هفته ملی کودک در زمینه های مختلف با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود اطلاع رسانی خواهد شد.
وی یادآور شد: حمایت معنوی از کودکان، توجه به شهروند بودن کودکان، توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی آنان، کمک به شکل‌گیری خاطره‌هایی زیبا و پرشور برای کودکان امروز از جمله اهداف برگزاری برنامه‌های هفته ملی کودک و روز جهانی کودک در شهر قزوین است چراکه هفته ملی کودک نشان دهنده اهمیت وجود کودکان در زندگی و آینده ما می باشد.
گفتنی است؛ این جلسه با حضور علی فرمانی عضو شورای شهر قزوین و  شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین برگزار شد و اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات پرداختند و برنامه های سال گذشته هفته ملی کودک مورد ارزیابی قرار گرفت.
پایان پیام.

تصاویر مرتبط