چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۲۰

فدائی‌فر:

آخرین وضعیت ایمنی پارکینگ معراج مورد بازدید قرار گرفت

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: در راستای بروزرسانی و کنترل دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به ایمنی و حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه و ضوابط مناسب سازی، آخرین وضعیت ایمنی پارکینگ معراج مورد بازدید کمیته مشترک ایمنی و مناسب سازی فضاها و زیرساخت های شهری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر افزود: کارشناسان و نمایندگان حوزه معاونت شهرسازی و سازمان آتش نشانی در راستای تکمیل بازدیدهای گذشته کارگروه و کنترل دستورالعمل‌های ابلاغی به جهت رفع و تکمیل موارد مورد لزوم پروژه‌ها، بازدید از پارکینگ معراج را دستور کار قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه پارکینگ معراج واقع در خیابان شهرداری است، افزود: این بازدید همچنین در راستای اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حریق) و رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری با محوریت مناسب‌سازی محیط برای آسیب‌مندان، معلولان و سالمندان صورت گرفته است.
فدائی‌فر در ادامه با اشاره به اینکه این پروژه ساختمانی در مراحل مختلف چندین بار مورد بازدید قرار گرفته است، افزود: با توجه به اینکه این پروژه تکمیل نشده است، پارکینگ‌های عمومی در طبقات زیرزمین به بهره‌برداری رسیده که ایرادات و موارد ایمنی طی چند مرحله مکاتبه به کارفرما، مجری و مهندسان ناظر پروژه ابلاغ شده است و موارد تا رفع کامل نواقص پیگیری می شود.
این مقام مسئول گفت: کمیته ایمنی و حریق متشکل از مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازها، کارشناسان حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین، کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و کارشناسان سازمان مدیریت بحران قزوین است.
وی اضافه کرد: انجام بازدیدهای مشترک کارشناسان معاونت شهرسازی و معماری به همراه کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از مجتمع‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه جهت اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حریق) به صورت دوره‌ای و مستمر از پروژه های در حال احداث و یا آماده بهره برداری با انواع کاربری های مسکونی،تجاری، اداری و آموزشی انجام و گزارش بازدید، موارد اصلاحی به مدیر و یا مالک پروژه جهت پیگیری موارد ابلاغ می‌‎شود.
پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط