سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۲۰

حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

پروژه مطالعه و طراحي بوستان تخصصي کودک به پايان رسيد

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان طراحي پروژه بوستان تخصصي کودک با مکانيابي در محله مينودر قزوين خبر داد.

 

 

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: طراحي پروژه بوستان تخصصي کودک با مکانيابي در محله مينودر قزوين به اتمام رسيد.
به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي افزود: براي اين پروژه زمين باير و مسطحي در حدود 3/1 هکتار با هندسه بي شکل و محصور در بين کاربريهاي آموزشي، درماني، تجاري و پارکينگ (طبق طرح تفصيلي) در محل مينودر در شمال غرب قزوين در نظر گرفته شد.
وي افزود: با توجه به اينکه نوع بوستان در سطح استان قزوين يگانه و منحصر به فرد مي‌باشد سازمان خدمات طراحي به سفارش شهرداري منطقه 3، پروژه را به مشاور داراي صلاحيت جهت طراحي پروژه واگذار کرد.
اين مسوول اظهار کرد: مشاور پس از تجزيه و تحليل از لحاظ موقعيت سايت، محدوده، همسايگي، وسعت، شيب و منظر و مستحدثات و تأسيسات موجود زمين به بررسي نيازهايي که قرار است در بوستان کودک پاسخ داده شوند پرداخت و مشخص گرديد آنچه بيشتر از بقيه حوزه ها نيازمند نگاه ويژه مي باشد پرورش خلاقيت کودکان است.
مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين ادامه داد: در مورد تأثير محيط فيزيکي و عناصر طراحي بر افزايش رشد خلاقيت، شاخصه هايي از قبيل پيچيدگي جزئيات بصري، استفاده از مواد و مصالح طبيعي، بهره گيري کمتر از رنگ هاي سرد و وجود گياهان و محيط طبيعي و ... در طراحي مدنظر قرار گرفت.
وي يادآور شد: پس از بررسي انواع بازي هاي کودکان  از جمله بازي هاي نمادين، بازي هاي نمايشي ، بازي هاي تخيلي و بازي هاي آموزشي و غيره، بازي هاي تفريحي متنوع که منجر به پرورش قواي جسمي کودکان و افزايش روحيه کار گروهي مي شود در الويت قرار داده شد.
حافظي بيان کرد: پس از انجام مطالعات اجتماعي و ارزيابي آثار و پيامدهاي اجتماعي و فرهنگي ناشي از احداث بوستان کودک (از طريق پرسشنامه و مصاحبه) و همچنين انجام مطالعات اقتصادي پروژه و تحليل و نتيجه گيري از مطالعات در اين پروژه فضاهايي نظير راسته آموزشي الفبا (تونل رنگين کمان)، خانه بازي، رستوران کودک، زمين بازي کودکان نوپا، زمين بازي کودکان خردسال، تپه مصنوعي با اجزاي بازي آزاد، زمين ورزشي، آمفي تئاتر روباز، نقشه جغرافيايي جهان، زمين بازي کودکان 7-5 سال، زمين بازي کودکان بالاي 8 سال، آبنما (بازي نور و فواره)، محوطه اسکيت کودک، سرويس بهداشتي، پارکينگ، ديوار نقاشي، باغ بازي و ... در نظر گرفته شده است و طرح فاز يک و دو پروژه با برگزاري جلسات متعدد با حضور افراد متخصص در سال 92 به تصويب رسيد.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط