دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۲

حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين خبر داد؛

اتمام طراحي راستگرد خروجي از آزادراه زنجان به کمربندي شرق ملاصدرا

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان طراحي راستگرد خروجي از آزادراه زنجان به کمربندي شرق ملاصدرا خبر داد.

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: مطالعات و طراحي پروژه طراحي هندسي و ترافيکي راستگرد خروجي از آزادراه زنجان به کمربندي شرق ملاصدرا به سفارش معاونت حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري قزوين و توسط اين سازمان به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي افزود: در حال حاضر تقاضاي سفر ورودي به شهر قزوين از آزادراه هاي زنجان و تهران تنها از دو مبدأ شرقي و غربي شهر امکان دسترسي مناسب به شهر قزوين را دارا بوده و به دليل تعدد اين سفرها در ساعات اوج روزانه موجب معضلات حاد ترافيکي در چهار راه وليعصر در شرق و ميدان 22 بهمن در غرب گرديده است.

وي ادامه داد: از اين رو ايجاد دسترسي هاي مناسب از آزادراه زنجان که در فاصله نزديکي از شمال شهر قزوين گذر مي کند مي تواند کمک شاياني به کم شدن شدت ترافيک در دو تقاطع فوق الذکر داشته باشد.

حافظي بيان کرد: از اين رو طراحي دسترسي هاي مناسب و استاندارد در چند نقطه در طول اين بخش از آزادراه زنجان از سوي معاونت حمل و نقل و ترافيک در دستور کار اين سازمان قرار گرفت.

اين مسؤول اظهار کرد: قرار گرفتن مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي و پارک هاي علم و فن آوري در مجاورت اين نقطه از آزادراه که هر ساله پذيراي جمع کثيري از دانشجويان و اساتيد از نقاط مختلف کشور و خارج از کشور در کنار احداث و تکميل کمربندي شرق ملاصدرا نياز به ايجاد دسترسي از اين نقطه به آزادراه را از اهميت بسيار بيشتري برخوردار کرده است.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين ادامه داد: در حال حاضر دسترسي هاي نامناسبي در مجاورت وجود دارد که ارتباطات ناامني را از آزادراه زنجان به معبر نخبگان در جنوب و جاده باراجين در شمال آزادراه ايجاد کرده و موجب خطراتي براي رانندگان و مسافران شده است.

وي يادآور شد: با کامل شدن تقاطع غيرهمسطح قلم در ضلع شمالي آزادراه و احداث دسترسي هاي آن و همچنين راستگرد ورودي به آزادراه زنجان از کمربندي شرق ملاصدرا تهيه طرح اين راستگرد در اولويت اجرايي شهرداري قزوين قرار خواهد گرفت.

حافظي بيان کرد: در اين راستا ايجاد يک دسترسي ايمن جهت تقاضاي سفر ورودي به شهر قزوين از آزادراه زنجان، تکميل دسترسي هاي مربوط به تقاطع غيرهمسطح قلم در مقابل دانشگاه آزاد اسلامي،کاهش ترافيک در مبادي ورودي و خروجي فعلي شهر و ساماندهي دسترسي دانشجويان غير بومي دانشگاه آزاد اسلامي جهت عزيمت به ساير شهرها اهم اهداف مورد نظر در تهيه طرح هندسي راستگرد خروجي از آزادراه زنجان به کمربندي شرق ملاصدرا است.
         

اين مسؤول بيان کرد: اين طرح به همراه کليه موارد مربوط به علائم گذاري، ايمن سازي، روسازي و برآورد هزينه هاي اجرايي بر اساس آخرين آيين نامه هاي معتبر کشور توسط کارشناسان خبره بومي و تحت نظارت سازمان خدمات طراحي تهيه شده و جهت اجرا در اختيار معاونت حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري قزوين قرار گرفته است.

 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط