پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

فدائی فر:

شفاف‌سازی و اطلاع رسانی به موقع ضوابط مقررات شهرسازی در اولویت کاری مدیریت شهری قرار دارد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: شفاف‌سازی و اطلاع رسانی به موقع ضوابط مقررات شهرسازی در راستای اجرای حقوق شهروندی در اولویت کاری این معاونت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی فر با تشریح عملکرد مدیریت تدوین و نظارت و مقررات شهرسازی این معاونت در سال گذشته گفت: بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی در راستای افزایش بهره‌برداری موثر از بخشنامه ها از مهمترین اقدامات این مجموعه در سال گذشته بود که در مراحل پایانی قرار دارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در سال گذشته بخشنامه جدید شهرسازی در زمینه های اصلاح فرآیند صدور پایانکار تک واحدی، اعلام ضابطه ارتفاع میراث فرهنگی، نحوه صدور پایانکار برای ساختمان های فاقد پروانه ساختمانی، رعایت الزامات پدافند غیرعامل در احداث ابنیه، تاسیسات و ساختمان های مهم، حساس و حیاتی کشور، اقدامات پیشگیرانه جهت عدم ارسال پرونده های اصلاحی به کمیسیون ماده صد، ابلاغ ضوابط عام استقرار ساختمان های بلند در شهرهای ایران، حریم خطوط هوایی انتقال و توزیع نیروی برق و اصلاحیه نحوه اعلام تخلفات ساختمانی تصویب و ابلاغ شده است.

وی برگزاری دوره آموزشی(work shop) کارکنان شهرداری، بارگذاری نقشه محدوده تملکی امامزاده حسین و اعلام قرارگیری پلاک در این محدوده بر اساس کد نوسازی، همکاری و تعامل با سازمان آمار و واحد درآمدهای عمومی شهرداری در خصوص اخذ کدملی از مودیان در هنگام تشکیل پرونده در مناطق و ارتباط با اداره ثبت و احوال، پیگیری جهت قرارگیری موضوع اعلام ضابطه کمیسیون ماده پنچ جهت مسئولان طرح تفصیلی در سیستم یکپارچه شهرسازی و حذف مکاتبات زائد و استعلامات از واحد اجرائیات و پسماند در هنگام پایانکار در مناطق را از  اقدامات این حوزه در سال گذشته عنوان کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال گذشته این حوزه اقدام به تهیه لایحه ضوابط و قیمت پایه کمیسیون ماده صد سال   1399با هماهنگی سازمان فاوا ، رفع مشکلات سیستم آماری سرا با هماهنگی سازمان فاوا، اصلاح ثبت فضاهای مشاعی ساختمان در کاربری های سیستم یکپارچه شهرسازی، اصلاح فرم دستور تهیه نقشه در سیستم یکپارچه شهرسازی، اصلاح لایه و فرمول قیمت کمیسیون ماده صد محدوده باغ نشاط و اصلاح فرم رسید مراجعین در سیستم یکپارچه شهرسازی کرده است.

وی اشاره کرد: بررسي و تدوين ضوابط و مقررات شهرسازي، پيگيري و تصويب ضوابط، رفع نقص در ضوابط موجود، بهبود روش‌ها و عملکرد حوزه شهرسازي، آموزش کارکنان شهرسازي و نظارت بر عملكرد شهرسازي مناطق و... از وظایف مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط