چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۷

پورجعفر، عضو هيئت علمي دانشکده هنر:

مهندسان مي‌توانند اثري ماندگار در معماري جهان به ثبت برسانند

مهندسان مي‌توانند با همفکري و توجه به ارزش‌هاي اسلامي ايده‌هاي تازه براي تعاريف الگوي معماري اسلامي و ايراني داشته باشند تا اثري ماندگار در معماري جهان به ثبت برسانند.

استاد و عضو هيئت علمي دانشکده هنر و دانشگاه تربيت مدرس گفت: مهندسان مي‌توانند با همفکري و توجه به ارزش‌هاي اسلامي ايده‌هاي تازه براي تعاريف الگوي معماري اسلامي و ايراني داشته باشند تا اثري ماندگار در معماري جهان به ثبت برسانند.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ محمدرضا پورجعفر در دهمين همايش شهر و سيماي شهري و پنجمين همايش ملي توسعه شهري با عنوان منظر تاريخي و فرهنگي شهر اسلامي که در سالن اجتماعات دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) با حضور مسوولان استاني و کشوري برگزار شد، به ارائه مقاله خود در خصوص منظر و سيماي شهر اسلامي و شهرهاي دوره اسلامي پرداخت و افزود:
وي بيان کرد: بايد علما و دانشمندان در کنار هم به مباحث سيماي شهري بپردازند و اين موضوع تک بعدي پيگيري نشود.
پورجعفر  تصريح کرد: مهندسان مي‌توانند با همفکري و توجه به ارزش‌هاي اسلامي ايده‌هاي تازه براي تعاريف الگوي معماري اسلامي و ايراني داشته باشند تا اثري ماندگار در معماري جهان به ثبت برسانند.
وي گفت: مردم با مشاهده احياي معماري اسلامي مي‌توانند نسبت به فرهنگ‌ خود احساس تعلق و آرامش کنند و اين مهم بايد سريع‌تر انجام شود.
پورجعفر با اظهار اينکه اسلام اصول مهندسي درست را به ما مي‌گويد، گفت: بر اين اساس بايد مهندسان با بهره‌گيري از اسلام در فعاليت‌هاي خود موفق باشند.
اين استاد دانشگاه بيان کرد: آثار تاريخي مانند بازاري که در قديم احداث شده هنوز اين مرکز تجاري به عنوان معامله فعاليت‌هاي اقتصادي قلمداد مي‌شود و مردم در آن احساس تعلق و امنيت مي‌کنند.
پايان پيام

تصاویر مرتبط