چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۹

در صحن علني شوراي شهر قزوين صورت گرفت؛

تقديم لايحه بودجه سال 93 شهرداري به شوراي شهر قزوين

لايحه بودجه 368ميليارد توماني سال 93 شهرداري قزوين با کاهش 12.5 درصدي نسبت به اصلاح بودجه سال 92 تقديم شوراي اسلامي شهر قزوين شد.

 

در صحن علني شوراي شهر لايحه بودجه 368ميليارد توماني سال 93 شهرداري قزوين با کاهش 12.5 درصدي نسبت به اصلاح بودجه سال 92 تقديم شوراي اسلامي شهر قزوين شد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي شهردار قزوين در جلسه تقديم لايحه بودجه سال 93 به شوراي اسلامي شهر قزوين که با حضور رئيس و اعضاي شورا و مديران شهرداري قزوين برگزار شد، گفت: بودجه سال93 بر اساس سياست‌هاي کلان کشور، حوزه پولي و مالي و ابلاغ‌هاي اعلام شده توسط شوراي شهر تنظيم شده است.
وي افزود: همچنين در تنظيم بودجه سال 93 به وضعيت عمومي شهر قزوين و آينده‌نگري در خصوص وضعيت ساخت و سازها توجه شده است.
شهردار قزوين بيان کرد: تنظيم بودجه سال آينده کار بسيار سخت با ريسک بالا است حتي در  بودجه کشور تصميم گرفته شده است که80 درصد بودجه براي پروژه‌هاي که بالاي 80درصد پيشرفت فيزيکي دارند مصرف شود.
وي ادامه داد: در بودجه کشور سياست دولت اين است که اگر وضعيت اقتصاد کشور تغيير کرد با متمم بودجه، بودجه اصلاح شود و ما هم اين سياست را در نظر گرفتيم.
نصرتي تصريح کرد: بودجه‌اي که تقديم شورا شده است بر اساس درآمد و هزينه قابل تحقق است و براي اجراي 9 پروژه کلان با سرمايه گذار وارد مذاکره شده‌ايم که اگر موفق به نتيجه مذاکره شديم اين پروژه ها به صورت متمم بودجه، بودجه اصلاح مي‌شود.
شهردار قزوين بيان کرد: در سال 93 پروژه شاخص جديد در نظر گرفته نشده است و در صورت ورود سرمايه گذار اين اتفاق خواهد افتاد و پروژه‌هاي جديد در سطح کوچک در سال 93 برنامه ريزي شده است.
اين مقام مسوول بيان کرد: بودجه 368ميليارد توماني سال 93 نسبت به اصلاح بودجه سال جاري 12.5درصد کاهش پيدا کرده است و هزينه هاي جاري 3درصد افزايش و هزينه هاي عمراني 17درصد کاهش پيدا کرده است.
وي افزود: بودجه شهرداري قزوين در سال 93 بدون بودجه سازمان‌هاي وابسته 323ميليارد تومان است که نسبت به اصلاح بودجه سال جاري6.6درصد کاهش پيدا کرده است و هزينه هاي جاري 2درصد افزايش و هزينه هاي عمراني 17.6 درصد کاهش پيدا کرده است. 
نصرتي بيان کرد: امسال حرکت به سمت بودجه‌ريزي عملياتي و ثبت وقايع مالي عمليات حسابداري تعهدي تعديل شده و شناسايي و ثبت درآمدهاي غيرنقدي، جهت شفاف سازي هر چه بيشتر حساب هاي مالي و دارائي هاي شهرداري و نيز واقعي تر نشان دادن ميزان درآمدها و همچنين هزينه‌هاي پروژه ها از اولويت هاي کاري شهرداري در تدوين بودجه بوده است.
اين مقام مسوول بيان کرد: اولويت اصلي بودجه سال 93 اتمام پروژه هاي نيمه تمام و حذف هزينه هاي غير ضروري و يا هزينه هاي داراي اهميت کمتر بوده است.
وي گفت: رويکرد شهرداري قزوين در تدوين بودجه سال 93 خدمت رساني بهتر و بيشتر به شهروندان با حداقل هزينه و صرفه جويي منطقي بوده است.
نصرتي بيان کرد: در بودجه سال 93 با توجه به اهميت توزيع مناسب بودجه جهت بهره‌برداري عادلانه شهروندان از امکانات شهري به طرح احداث پارک، ايجاد فضاي سبز و کمربند سبز حاشيه خيابان ها و درختکاري در معابر، طرح احداث مرکز انباشت و بازيافت زباله و دفن، سوزاندن و تبديل به کود آلي و نيز طرح بهبود محيط بافت هاي قديمي شهر اولويت خاصي منظور شده است و افزايش 64درصدي در سرکد برنامه بهبود محيط شهري نشان از نگاه ويژه شهرداري به اين امور دارد.
وي افزود: براي اولين بار جهت ترويج فرهنگ مقاومت هزينه‌هاي مربوط به حوزه بسيج در کد مجزا پيش بيني شده است تا مسوولين بتوانند برنامه ريزي مناسب براي هزينه گرد داشته باشند.
شهردار قزوين گفت: در سال 93 مشکلي در موضوع دفن بهداشتي زباله نخواهيم داشت و در حد امکان زيرساخت هاي شهر قزوين تکميل خواهد شد.
نصرتي افزود: شفاف سازي در خصوص منبع تامين مالي پروژه‌ها از شاخصه هاي بارز بودجه سال 93 است و پيش بيني ميزان تامين مالي تعدادي از پروژه ها از محل درآمدهاي غيرنقدي و نيز مشخص کردن شيوه پرداخت هزينه و منوط کردن هزينه کرد در پروژه ها به جذب منابع خاص، باعث حرکت بخشي در پروژه‌ها شده و حصول چند هدف را همزمان ميسر مي سازد.
وي ادامه داد: درآمدزايي از نتايج اين حرکت اساسي است ضمن آنکه درآمدها و هزينه ها را به صورت واقعي تر نشان مي‌دهد.
نصرتي بيان کرد: رديف بودجه هدايت آب هاي سطحي 33درصد افزايش، بهبود عبور و مرور 47درصد کاهش، ايجاد حفاظت هاي شهري 17درصد کاهش، بهبود شهري 64درصد افزايش، ايجاد فضاهاي فرهنگي و ورزشي 3/11درصد کاهش، تاثيرات درآمدزا 10درصد کاهش و هزينه هاي پيش بيني نشده 23درصد کاهش پيدا کرده است.
وي بيان کرد: متاسفانه با توجه به وضعيت اقتصادي کشور وضعيت قيمت سوخت در هاله‌اي از ابهام است و قيمت قير 3برابر افزايش پيدا کرده است بر اين اساس تصميم گيري در برخي موضوعات بسيار سخت است.
شهردار بيان کرد: ما در وضعيت اقتصادي کشور و افزايش و کاهش هزينه ها دخل و تصرف نداريم که بتوانيم تصميم گيري هاي بودجه نويسي را بر اساس اقتصاد کشور نهايي کنيم.
وي افزود: پروژه‌هاي نيمه تمام اگر در اولويت نباشند خسارت زيادي به شهرداري وارد خواهد شد بر اين اساس اتمام پروژه هاي نيمه تمام در اولويت قرار دارد.

 

پايان پيام

تصاویر مرتبط