سه‌شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۸

نظري پور، معاون شهردار قزوين خبر داد؛

برگزاري نشست تخصصي بين مديران شهري قزوين و هيئت كشور پرتغال

نشست تخصصي بين مجموعه مديران شهرداري و هيئت كشور پرتغالي در خصوص ارائه و تبادل نظر ميان تجربيات مديران شهري شهر قزوين و كشور پرتغال برگزار شد.

 

فرزانه نظري پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: نشست تخصصي  بين مجموعه مديران شهرداري و هيئت كشور پرتغالي در خصوص ارائه و تبادل نظر ميان تجربيات مديران شهر ي شهر قزوين و كشور پرتغال برگزار شد.
وي افزود: هدف از اين نشست ها و مذاكرات چشم اندازهاي سند توسعه استان در مجموعه طرح جامع شهر و طرح  cds شهر و معرفي شهر قزوين به عنوان شهري تاريخي،  فرهنگي با جاذبه هاي توريستي و گردشگري در جايگاه بين المللي و ايجاد زير ساختهايي در جهت جذب توريست و گردشگر به شهر قزوين مي باشد.
وي افزود : آنان با ديدن باغستان هاي سنتي با درختان قدمت بالاي 1000 سال و آثار تاريخي شهر قزوين اعلام نمودند كه متاسفانه هيچ شناخت نسبت به اين عناصر باارزش نداشته اند و افزود كه چرا تا به حال اطلاعاتي در اين خصوص كسب نكرده بودند .
يكي از اعضاي هيئت اعلام کرد:  شهر قزوين با داشتن  پتانسيلهايي اين چنيني بايد روزي 100 توريسم و بازديد كننده داشته باشد و قول همكاري و معرفي شهر قزوين را در سازمان يونسكو  اعلام نمودند و پيشنهاد دادند جهت جذب توريسم و رونق صنعت بايد زير ساختهايي جهت احداث هتل و حمل و نقل توريست ايجاد نماييم .
 نظري پور افزود : نهايتا نتيجه نشست تخصصي منجر به يك منشور و يك تفاهم نامه بين مديران شهرداري قزوين و هيئت پرتقالي شده و نتيجه اين دستاوردها بين شهر قزوين و هيئت پرتقغاليها ممهور شده و در دستور كار مديريت شهري قرار مي گيرد.
فرزانه نظري پور با بيان اين مطلب افزود : شهرداري قزوين در سال گذشته در جهت معرفي شهر و جذب توريسم و توسعه پايداري شهري و جهت راهبرد و برنامه هاي مديريت شهري هم در حوزه اجرا و هم حوزه دانشگاه مذاكراتي با كشور آلمان، چين و كره جنوبي نيز داشته و مذاكراتي با كشور هايي ديگر در آينده نزديك جهت معرفي شهر و توسعه پايدار و صنعت جذب توريسم در آتي انشاء اله ايجاد خواهد كرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط