سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین :

تعداد پروانه های صادرشده دربهار99 رشد 18درصدی را نشان می دهد

تعداد پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در سه ماهه نخست سال جاری و در مناطق سه گانه شهرداری قزوین ، رشد 18 درصدی را نشان می دهد .

حمید ضیایی ، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین با بیان خبر فوق افزود : بیش ترین تعداد پروانه های صادر شده در این مدت متعلق به منطقه 2 با 106 پروانه است .

وی ادامه داد : در این مدت در منطقه 3 تعداد 92 پروانه و در منطقه 1 نیز 59 مورد پروانه صادر شده است .

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین با اشاره به رشد 11درصدی دستور تهیه نقشه های صادرشده در مناطق سه گانه شهرداری قزوین در سه ماهه نخست سال جاری تصریح کرد : در این مدت 389 مورد هم دستور نقشه صادر شده است که بیش ترین میزان با 154 مورد متعلق به شهرداری منطقه 3 و کم ترین مورد با ثبت 100مورد دستور متعلق به شهرداری منطقه یک است .

ضیایی تعداد دستورات تهیه نقشه را در سه ماهه نخست سال قبل را نیز351 مورد اعلام کرد .

این مقام عالی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین سپس به متراژ پروانه های صادر شده در سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود : آمارهای بدست آمده نشان می دهد که متراژپروانه های صادر شده در این مدت نسبت به مدت مشابه از رشد 13 درصدی برخوردار بوده است .

ضیایی تاکید کرد : بیش ترین متراژ پروانه های صادره با 104میلیون و پانصد و سی و شش هزار و55متر به واحدهای مسکونی تعلق داشته و پس از آن واحدهای اداری با بیش از دو میلیون و 418 هزار متر و واحدهای تجاری با یک میلیون و 270هزار متر در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند .

وی در بخش دیگری از گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال 99معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین به کاهش تعداد پایان کارهای صادر شده در این مدت اشاره کرد و گفت : تعداد پایان کارهای صادر شده در این مدت 182مورد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با عدد 239 مورد شاهد کاهش 23 درصدی پایان کارها در مناطق سه گانه شهرداری قزوین بوده ایم .

ضیایی بیش ترین تعداد پایان کار را هم در این مدت با عدد 76 متعلق به شهرداری منطقه 3 و کم ترین را با عدد 16 متعلق به شهرداری منطقه 1 عنوان کرد و افزود: در منطقه 2 نیز 29 مورد پایان کار در این مدت صادر شده است .

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در پایان به استعلامات اخذ شده از شهرداری قزوین پرداخت و گفت : در مدت سه ماهه نخست سال از منطقه 3 شهرداری تعداد یک هزار و 447 مورد ، از شهرداری منطقه 2 تعداد یک هزار و 378مورد و در منطقه یک نیز تعداد 939 مورد استعلام اخذ شده است . این در حالی است که مجموع این رقم در مدت مشابه سال قبل عدد چهار هزار و 391موردی را نشان می دهد .

تصاویر مرتبط