شنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۴

کريمي، مشاور مديريت پروژه سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

سازمان خدمات طراحي همه نيازهاي مطالعاتي شهرداري را پاسخ مي‌دهد

جمعي از مديران شرکت برق منطقه‌اي زنجان از سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين در راستاي آشنايي با عملکرد اين سازمان بازديد كردند.

 

مشاور مديريت پروژه سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: سازمان خدمات طراحي همه نيازهاي مطالعاتي شهرداري قزوين را پاسخ مي‌دهد،
به گزارش روابط عمومي شهرداري قزوين؛ پوريا حاجي کريمي، در بازديد کارکنان شرکت برق منطقه‌اي زنجان از سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با تشريح عملكرد سازمان خدمات طراحي از زمان تاسيس افزود: با تشكيل اين سازمان تحول خوبي در روند طراحي پروژه‌هاي شهرداري قزوين ايجاد شده است و با توجه به اينكه سرعت اجرايي پروژه‌هاي شهرداري قزوين بالاست اين سازمان در تلاش است تا سرعت روند اجرايي خود را از عمليات عمراني پروژه‌ها بالا ببرد.
وي با اشاره به اهميت تشكيل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين بيان كرد: تشكيل اين سازمان در سال 87  باعث شد كه يك هماهنگي مناسب در دستگاه‌ها براي طراحي پروژه‍‌هاي شهري و تمركز اطلاعات پروژه‌ها صورت گيرد كه قبل از تشكيل اين سازمان اين مهم وجود نداشت.
کريمي با بيان اينكه اين سازمان همه نيازهاي مطالعاتي شهرداري قزوين را پاسخ مي‌دهد، افزود: با حضور مشاوران مجرب هر ساله اين سازمان كيفيت و كميت طراحي پروژه ها را افزايش مي‌دهد.
وي با بيان اينكه اين سازمان هميشه سعي كرده تا از كارشناسان مجرب استفاده كند، بيان كرد: اين سازمان ارتباط خوبي با بدنه مهندسين استان دارد تا طرح‌ها را با كيفيت بالا از مشاورين تحويل بگيرد و همچنين در اين زمينه كميته‌هاي تخصصي تشكيل داده است.
اين مسوول به راهاندازي سامانه مديريت اطلاعات يكپارچه سازي خدمات طراحي اشاره و بيان كرد: در اين سامانه علاوه بر تفكيك پروژه‌ها تمامي اطلاعات پروژه‌ها گردآوري شده است و بر اساس طبقه بندي هاي صورت گرفته خروجي هاي مختلفي براي پيشبرد اهداف دارد.
کريمي بيان كرد: در اين سامانه تشريح كامل روند عمليات اجرايي پروژه‌ها بيان شده و روند عمليات قراردادها و اجراي پروژه‌ها را بر اساس برنامه زمان بندي كنترل مي كند.
وي افزود: اين سامانه تحت وب است و همه بهره برداران مي‌توانند در هر زماني و مكاني از اين سامانه استفاده كنند.
وي با تفکيک سامانه مديريت اطلاعات يکپارچه به پنج زيرگروه برنامه‌هاي زمان‌بندي پروژه‌ها، مديريت اطلاعات جغرافيايي پروژه‌ها (GIS)، مديريت جلسات (MMS)، امور مالي و قراردادها و سامانه نظارتي به صورت تخصصي و با جزئيات به معرفي هر يک از آنها پرداخت.
کريمي همچنين با ذکر مثال‌هايي واقعي از پروژه‌هاي جاري سازمان، ساختار شکست کار (WBS) در پروژه‌هاي سازمان را توضيح داده و به سوالات نمايندگان شرکت برق منطقه‌اي زنجان در اين خصوص پاسخ داد و سوالات بيشتر با هدف مقايسه روند پروژه‌هاي سازمان و پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي زنجان و يافتن الگويي راهبردي جهت استفاده در آن شرکت دنبال گرديد.
گفتني است؛ اين بازديد به درخواست شرکت برق منطقه‌اي زنجان و با هدف اصلي بهره‌گيري از تجربيات سازمان خدمات طراحي در زمينه مديريت اطلاعات يکپارچه صورت گرفته بود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط