یکشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۴

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين خبر داد؛

اعلام آمادگي شهرداري قزوين براي عضويت در پروژه مدل زمين لرزه جهاني GEM

شهرداري قزوين در كنفرانس پاياني مرحله نخست طرح مدل زمين لرزه منطقه خاورميانه (EMME) كه در دانشگاه بوغازيچي استانبول برگزار شد براي عضويت در پروژه مدل زمين لرزه جهاني اعلام آمادگي كرد.

 

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: شهرداري قزوين در كنفرانس پاياني مرحله نخست طرح مدل زمين لرزه منطقه خاورميانه (EMME) كه در دانشگاه بوغازيچي استانبول برگزار شد براي عضويت در پروژه مدل زمين لرزه جهاني اعلام آمادگي كرد.
محمد اسماعيل حافظي، که به نمايندگي از شهرداري قزوين در اين كنفرانس شركت كرده بود افزود: پروژه مدل زمين‌لرزه جهاني که در دانشگاه پلي تکنيک زوريخ سوئيس و با مشارکت پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و رصدخانه‌هاي تحقيقاتي در زمينه زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله در سراسر جهان به اجرا درآمده است در چندين زيرگروه جغرافيايي از جمله زير گروه منطقه خاورميانه آغاز شده و هدف آن تهيه و به‌روزرساني نقشه خطر زمين‌لرزه در سطح جهان است.
حافظي گفت: اين بررسي‌ها در ناحيه خاورميانه با محوريت رصدخانه کانديلي و مؤسسه تحقيقات مهندسي زلزله در دانشگاه بوغازيچي استانبول انجام شده و پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله به عنوان مؤسسه همکار از ايران در اين طرح مشارکت داشته است.
اين مسوول تصريح کرد: تاکنون کشورهاي اردن، پاکستان، ارمنستان، گرجستان و لبنان در منطقه خاورميانه به اين پروژه ملحق شده‌اند و در تلاش جهاني مشترک براي ارزيابي شفاف خطر زلزله از منابع، ابزارها، دانش و خرد جمعي موجود در اين پروژه بهره‌مند شدند.
مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين ادامه داد: از اين رو و با توجه به خطر پذيري بالاي شهر قزوين در برابر زلزله، پيشينه مطالعات ارزيابي خطر زلزله در اين شهر و پيشرو بودن آن در اين خصوص، همچنين اهميت برنامه مديريت بحران در سرفصل برنامه هاي شهرداري قزوين، آمادگي شهرداري جهت عضويت در اين پروژه در اين نشست اعلام و مورد استقبال کميته تخصصي پروژه قرار گرفت .
وي يادآور شد: در صورت عضويت شهرداري قزوين در اين پروژه، اين شهر پس از شهرداري مشهد دومين شهر معرفي شده از ايران به پروژه مدل زمين لرزه جهاني GEM مي باشد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط