دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۰۱

نظري‌پور، معاون شهردار قزوين خبر داد؛

ارسال طرح تفصيلي پيشنهادي منطقه يک شهر قزوين به کميسيون ماده پنج

طرح تفصيلي پيشنهادي منطقه يک جديد شهر قزوين به کميسيون ماده پنج توسط معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين ارسال شد.

معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: کار بررسي طرح پيشنهادي تفصيلي منطقه يک جديد شهر قزوين به اتمام رسيده و اين طرح در 26 مرداد92 به کميته فني و کميسيون ماده پنج ارسال شد که پس از تصويب نهايي در کميسيون ماده 5 ابلاغ و قابل اجرا مي‌باشد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ فرزانه نظري‌پور با بيان اينکه فعاليت اجراي طرح تفصيلي شهر قزوين از 16 اسفند 89 بر اساس شرح خدمات تدوين شده در كميته راهبري اين طرح آغاز شده است، توضيح داد: با گذشت مدت زمان بيش از دو سال از آغاز اجراي اين طرح و برگزاري جلسات هفتگي متعدد با حضور اعضاء كميته راهبري طرح و كارشناسان و مشاور طرح و برگزاري جلسات متعدد در کميسيون‌هاي مربوطه در شوراي اسلامي شهر قزوين، طرح تفصيلي پيشنهادي مناطق 1 و 2 و 3 جديد شهر قزوين با دقت لازم بررسي و مورد ارزيابي قرار گرفته است.
نظري‌پور افزود: با توجه به تفاوت‌هاي موجود در شاخص‌ها و ويژگي‌هاي هر منطقه از شهر قزوين و لزوم توجه به اين شاخص‌ها، شهرداري قزوين با اولويت‌بندي مناطق نسبت به ارسال طرح تفصيلي پيشنهادي به کميسيون ماده پنج اقدام خواهد کرد.
اين مقام مسوول با بيان اينکه منطقه يک شهرداري قزوين به دليل فرسودگي نسبتاً شديد کالبدي و ريزدانگي پلاک‌ها و عرض نسبتا کم معابر با مسائل و مشکلات متعددي مواجه مي‌باشد، بيان کرد: وجود بناهاي تاريخي و حريم ارتفاعي آثار تاريخي و کاستي‌هاي موجود در زمينه کاربري‌هاي خدماتي رفاهي اجتماعي از دلايل اصلي انتخاب اين منطقه از شهر و ارسال آن با اولويت بيشتر به کميسيون ماده پنج بود.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: در طرح تفصيلي پيشنهادي منطقه يک جديد شهر قزوين احياء بافت فرسوده منطقه، ساماندهي کاربري‌ها و رفع کمبودهاي موجود، ايجاد فضاهاي فرهنگي و تفريحي، ساماندهي باغات سنتي، توجه به ابنيه تاريخي و استفاده از آن جهت جذب توريسم و گردشگري و توجه به سيما و منظر شهري و توجه به موضوعات فرهنگي در دستور کار قرار گرفته است.
وي افزود: طرح تفصيلي پيشنهادي مناطق 2 و 3 جديد شهر قزوين نيز پس از تصويب طرح تفصيلي پيشنهادي منطقه يک جديد به کميسيون ماده پنج  ارسال خواهد شد.
نظري‌پور بيان کرد: با اجراي طرح پيشنهادي و با توجه به قابليت‌ها و ويژگي‌هايي از جمله انعطاف پذيري آن در طي زمان اجرا، در آينده مي‌توان با استفاده از ضوابط و مقررات پيش بيني شده در آن، شرايط کيفيت بهتر زندگي در شهر و رضايت مندي نسبي شهروندان را حاصل کرد و بسياري از موانع و مشکلات کنوني برطرف خواهد شد.
اين مقام مسوول اشاره کرد: طرح تفصيلي به عنوان سند اجرايي و ملاک عمل براي تحقق چشم انداز، اهداف، راهبردها و همچنين تکوين سازمان فضايي طرح جامع به عنوان الگوي مطلوب توسعه شهر قزوين در افق طرح است.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط