یکشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۰۹

نصرتي، شهردار قزوين:

شهروندان شاهد عملكرد شهرداري براي تحول و توسعه شهر قزوين هستند

مديريت شهري قزوين از چهار سال گذشته با مديريت متحد توانست به گونه‌اي توسعه شهر را تسريع ببخشد كه كمترين خطا را در مديريت شهر داشته باشد.

 

شهردار قزوين گفت: مديريت شهري قزوين از چهار سال گذشته با مديريت متحد توانست به گونه‌اي توسعه شهر را تسريع ببخشد كه كمترين خطا را در مديريت شهر داشته باشد و شهروندان فهيم قزويني با اعتماد كردن به مديريت شهري، عملكرد شهرداري قزوين را در كف خيابان‌هاي شهر مي‌بينند.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در جلسه علني شوراي اسلامي شهر قزوين كه با حضور حجت الاسلام ابوترابي نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي و داوود محمدي نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، به تشريح عملكرد، انتظارات و دغدغه‌هاي اجرايي در ادامه روند عمليات برخي از پروژه‌هاي عمراني پرداخت و گفت: هميشه مديريت شهري از حمايت‌هاي نمايندگان مجلس استفاده كرده است و نياز است كه اين حمايت‌ها با جديت بيشتري پيگيري شود تا توسعه شهر قزوين زودتر به تحقق برسد.
 
شهرداري قزوين عضو هيئت مديره اصلي بانك شهر شد
 
وي بيان كرد: در جلسه‌اي كه در مشهد با حضور شهرداران كلانشهرهاي سهامدار بانك شهر در خصوص انتخاب اعضاي هيئت مديره بانك شهر برگزار شد، قزوين به عنوان عضو اصلي هيئت مديره بانك شهر  انتخاب شد و بر اين اساس با پيگيري‌هاي صورت گرفته در دو دوره گذشته، قزوين در كنار شهرهاي اصفهان، كرج، قم و تهران اعضاي اصلي هيئت مديره بانك شهر در 2 سال آينده شدند و شهرهاي شيراز و مشهد عضو عدالبدل هيئت مديره شدند.
برگزاري مجمع جهاني شهر اسلامي در  روز قزوين
 
 شهردار قزوين با اشاره به برگزاري بزرگداشت روز قزوين در 9 شهريورماه گفت: امسال برنامه‌ريزي شده است برنامه‌هاي روز قزوين در سه محور اصلي و چند برنامه جانبي ديگر برگزار شود و براي اولين بار برنامه مجمع جهاني شهر اسلامي در قزوين برگزار خواهد شد.
وي افزود: بر اساس تفاهم نامه‌اي كه منعقد شده است اين مجمع در شهر قزوين با حمايت نماينده ولي فقيه در استان قزوين و دانشگاه امام صادق(ع) با نگاه علمي برگزار خواهد شد و در اين مجمع شهرهاي اسلامي از تمام زوايا مورد بررسي قرار خواهد گرفت و شهرداران كلان شهرها و چندين شهر اسلامي از ساير كشورها در اين مجمع حضور پيدا خواهند كرد.
اين مقام مسوول اضافه كرد: سومين دوره جشنواره بازي و اسباب بازي و دومين دوره تجليل از مفاخر و نخبگان از ديگر برنامه هاي روز قزوين در 9 شهريور ماه سال جاري خواهد بود.
وي در ادامه با بيان اينكه شهرداري قزوين از سال 88 با ايجاد يك همدلي و اتحاد با شوراي شهر و دستگاه‌هاي اجرايي و با اجراي برنامه هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت فعاليت خود را آغاز كرد و با رجوع به وضعيت 4 سال گذشته و يادآوري مشكلات زيادي كه ناشي از حفاري ها، عقب ماندن پروژه ها و وضعيت نامساعد آسفالت در سطح شهر بود، بيان كرد: در برنامه كوتاه‌مدت بسياري از مشكلات حفاري‌ها، وضعيت آسفالت شهر، اصلاح هندسي معابر اصلي و فرعي كه باعث مشكلات بسياري در سطح شهر شده بود در دستور كار قرار گرفت و حل شد.
شهرداري قزوين فرصت خطا و اشتباه نداشت
 
شهردار قزوين ادامه داد: شهرداري قزوين در مديريت چهارساله خود در برنامه‌هاي ميان مدت اقدامات اساسي را با استفاده از تجربه‌هاي كارشناسان، كارگروه قزوين+20، اتحاد مديران و بازنگري برنامه چشم انداز شروع كرد و اقدامات موثري براي توسعه شهر  انجام داد.
وي گفت: در آغاز كار با انتخاب و انعقاد قرارداد با پيمانكاران گريد دار و معتبر، عمليات عمراني  پروژه‌هاي كلان و مهم در شهر قزوين آغاز  شد و در ابتداي كار بسياري افراد گله‌مند بودند كه چرا از پيمانكاران داخلي استفاده نمي‌شود و در پاسخ گفته شد كه شهرداري قزوين فرصت خطا و اشتباه ندارد و نمي‌تواند به خاطر آبرو و تحول شهر ريسك كند.
اين مقام مسوول بيان كرد: با انتخاب پيمانكاران مطرح كشور بسياري از پروژه‌هاي عمراني زودتر از موعد به بهره برداري رسيدند و افتتاح پلي كه به تصور شهروندان 15سال به طول مي‌كشيد در كوتاه ترين زمان به بهره برداري رسيد و اكنون قزوين صاحب تقاطع‌هاي غيرهمسطح 7دي(نادري)، 9دي(عمران)، سرداران، نصر، ولايت، مطهري، ارتباطات، ايثار، شهيد رجايي، امام علي(ع)، باغستان، كربلاي 4، يادگار امام و نخبگان، برج ها ،بلوارهاي جديد و بوستان‌هاي متعدد شده است و اين اعتماد ايجاد شد تا در شهرداري قزوين قدم هاي بزرگتر برداشته شود.
وي ادامه داد: بر اساس اهداف تعريف شده، سعي شده است كمترين خطا را در مديريت شهر داشته باشيم و هر اقدامي و آغاز  عمليات عمراني پروژه بر اساس اولويت زماني بود كه در اتاق فكر تصميم گيري شده بود.
شهردار قزوين با اشاره به اجراي طرح بافت فرسوده در شهر قزوين گفت: ضروري بود شهرداري قزوين در موضوع بافت فرسوده وارد شود و اكنون با اجراي طرح احياي بافت فرسوده در هادي آباد توانسته 325 واحد را به مرحله گچ و خاك برساند و اجراي فازهاي بعدي در مرحله خوبي قرار دارد و در صورت حمايت مسوولان استاني و كشوري در پرداخت وام هاي بافت فرسوده اين پروژه سريع‌تر به نتيجه خواهد رسيد.
وي بيان كرد: 80 درصد تملك خيابان شهيد انصاري شرق به اتمام رسيده است و با حمايت مسوولان استاني و كشوري خواهيم توانست تا پايان سال جاري تملك خيابان شهيد انصاري شرق را به اتمام برسانيم.
 
مديريت برتر شهرداري قزوين در فروش اوراق مشاركت
 
نصرتي با بيان اينكه فروش اوراق مشاركت حركت نويني بود كه در شهرداري قزوين آغاز شد، بيان كرد: كاملا مشخص است اقداماتي كه در چند سال گذشته آغاز شد قيمت آن در حال حاضر چقدر متفاوت است و حتي من با اكثر شهرداري‌هاي كلان كه در خصوص فروش اوراق مشاركت صاحب تجربه بودند در ارتباط هستم ، شهر قزوين بهترين مديريت را در اين زمينه داشته است و  آنها خواستار استفاده از تجربه‌هاي شهر قزوين را داشتند.
وي اضافه كرد: شهرداري قزوين تنها شهري است كه سودهاي خريداران اوراق مشاركت را به طور كامل پرداخت كرده است و هيچ بدهي در اين زمنيه ندارد.
اين مقام مسوول با بيان اينكه سرمايه واقعي شهرداري قزوين در بانك شهر 44 ميليارد تومان است كه تا 2 و 3 ماه آينده در فرا بورس 2 برابر خواهد شد، گفت: در راستاي پيشبرد اهداف، شهرداري قزوين اقدام به تاسيس شركت‌هاي جديد كرده است و اين امر در بسياري از شهرداري هاي كلان كشور هم صورت نگرفته، همچنين شهرداري قزوين در طي مديريت چهار ساله گذشته موضوع احياي باغستان سنتي، تاسيس سازمان باغستان سنتي، توسعه فضاهاي تفريحي بوستان ملي باراجين، توسعه بوستان بانوان، افتتاح مركز كنترل ترافيك، مرمت سراي‌سعدالسلطنه و احياي قنوات را پيگيري و به نتيجه رسانده است كه در نتيجه آن قزوين قزوين در سال 92 به عنوان شهر پاك ايران و سازمان اسكان بشر متحد  2 پروژه بوستان بانوان و احياي قنوات را به عنوان پروژه برگزيده جهاني از بين صدها پروژه مورد بررسي قرار گرفته انتخاب كردند.
وي افزود: هيچ شهرداري در كشور داراي آپارتمان 2هزار و 50 واحدي نيست و شهرداري قزوين پروژه احداث 2هزار و 50 واحد مسكوني را در مجموعه برج هاي پونك، الهيه، مينودر ، بادامستان و .. آغاز كرد و با احداث اين واحدهاي مسكوني شهرداري قزوين در آينده دغدغه‌اي براي تامين مالي ندارد و همچنين در احداث برج‌هاي مسكوني همچون راژيا و واحدهاي مسكوني هادي آباد، شهرداري قزوين با سرمايه گذاران مشاركت داشته است و اين موضوع يكي از شيوه‌هاي تامين منابع مالي براي توسعه شهر است كه تاكنون موفق بوديم.
نصرتي با اشاره به افتتاح دهكده طبيعت در پايان مرادماه كه در نوع خودش در كشور بي‌نظير است و تحولي در مجموعه بوستان ملي باراجين ايفاء مي كند، گفت: در بوستان ملي باراجين پروژه‌هاي متعددي در حال احداث است و هدف ما اين است كه از اين امكانات و پتانسيل ها و كارهاي انجام شده در سطح ملي از آن بهره برداري شود.
وي به امكانات رفاهي ايجاد شده براي كاركنان شهرداري قزوين اشاره و بيان كرد: برخي از مشكلات استخدام كاركنان، تعاوني مسكن، خريد زائر سرا در مشهد حل شد و همچنين صندوق ذخيره كاركنان تشكيل شد تا پشتوانه خوبي براي آينده كاركنان بوجود آيد.
 
اقدامات موثر مديريت شهري با برخي از بداخلاقي‌ها ناديده گرفته شده
 
شهردار قزوين در ادامه تصريح كرد: بنده در زمان مديريت چهار ساله خود با حمايت و تلاش همه مديران و كاركنان شهرداري انرژي كه براي توسعه شهر قزوين گذاشتم توانستم در اين شرايط اقتصادي به بسياري از برنامه ها و اهداف برسيم و به برخي از آنها كه بسيار نيز مهم بوده اند بنا به برخي از دلايل موفق نشديم چراكه توسعه شهر قزوين نياز به حمايت مسوولان استاني و ارشد دارد و اميدواريم با برنانه ريزي اين امور نيز محقق شود.
وي با بيان اينكه در اين چهار سال گذشته اين اتحاد در شهرداري قزوين به سادگي به دست نيامده است، افزود: ما تلاش كرديم توقع شهروندان را بالا ببريم و هميشه حق با شهروندان بوده است اما برخي از ناملايمات و بداخلاقي ها وجود دارد كه اقدامات موثر مديريت شهري ناديده گرفته شده است.
شهردار قزوين بيان كرد: متاسفانه اقدامات وسيع و تاثير گذار و پروژه هاي مهمي در شهر قزوين صورت مي‌گيرد اما با يك نشست آسفالت در زير تقاطع غيرهمسطح نصر كه بر عهده پيمانكار است و هزينه آن هم بر عهده پيمانكار مي‌باشد و اين موضوع هم يك امر طبيعي است نقدهاي صورت مي‌گيرد كه منصفانه نيست.
 
ضرورت حمايت مسوولان استاني و كشوري براي ادامه پروژه‌هاي كلان شهر
 
شهردار قزوين به اقداماتي كه انجام داده است اما به نتيجه نرسيده اشاره و بيان كرد: مجموعه شهرداري تلاش‌هاي زيادي در زمينه انتقال لوله نفت انجام داد حتي اين موضوع صورت جلسه شد اما به تحقق نرسيد و اين مهم نياز به حمايت مسوولان استاني و ملي دارد.
وي افزود: شهرداري قزوين همچنين در حد توان خود موضوع فرودگاه را پيگيري كرد اما براي ادامه كار نياز به حمايت ملي دارد تا اهداف خريد اين فرودگاه توسط شهرداري قزوين به نتيجه برسد.
نصرتي با بيان اينكه موضوع انتقال پادگان بارها پيگيري شد اما به نتيجه نرسيد، بيان كرد: براي موضوع متروي قزوين انرژي بسياري گذاشته شد اما به نتيجه نرسيد و همچنين موضوع پروژه زرشك و كاكان كه تله كابين آن آماده است هنوز به نتيجه نهايي نرسيده است و اين مهم هم  نياز به حمايت ملي و استاني دارد و همچنين موضوع امام زاده حسين(ع) و موزه دفاع مقدس كه قرار بود براي هركدام 20ميليارد تومان اعتبار اختصاص يابد اما باز به نتيجه نهايي نرسيده است كه نياز است دولت جديد براي تحقق اين موضوعات حمايت جدي از شهرداري قزوين داشته باشد.
وي با بيان اينكه مجموعه شهرداري بسيار تلاش كرد تا  دولت خانه صفويه را به نتيجه برساند اما براي نتيجه كار نياز به حمايت ملي و استاني دارد، افزود: احداث 30تقاطع غيرهمسطح در شهر قزوين باقي مانده است و همچنين براي تحقق پروژه‌هاي سرمايه گذاري نياز به حمايت‌هاي استاني و ملي دارد، و اين اقدامات هنوز به نتيجه نرسيده است چراكه برخي از مشكلات مانع ادامه كار شده است.
وي پيشنهاد داد: در نحوه ارتباط دولت با شهرداري‌ها نقيصه وجود دارد و براي حل اين مشكل بايد سازمان شهرداري‌ها مانند سازمان ميراث فرهنگي به صورت معاونت رئيس جمهوري و رئيس سازمان شهرداري ها اداره شود كه از حاج آقا ابوترابي درخواست مي شود اين امر كه مورد درخواست شهرداري هاي كلان شهرها و مراكز استانها است پيگيري شود.
شهردار قزوين بيان كرد: هميشه مجموعه شهرداري از حمايت‌هاي نمايندگان مجلس استفاده كرده است و نياز است كه اين حمايت‌ها با جديت پيگيري شود.
 
گله‌مندي شهردار قزوين از فضاي تخريب در فضاي مجازي
 
وي بيان كرد: متاسفانه در فضاي مجازي افرادي هستند كه به طور دائم براي تخريب فضاي كار شهرداري و شوراي شهر كار مي‌كنند كه اين ها به دنبال اهداف اقتصادي و منافع شخصي خودشان هستند و اين افراد شناسايي شدند كه بايد با آنها برخورد شود.
نصرتي ادامه داد: حوزه مديريت شهري با تمام جديت براي توسعه شهر قزوين كار مي‌كند و  عملكرد شهرداري در ديد شهروندان قرار دارد و شهروندان قزويني  آنقدر فهيم هستند كه تحت تاثير فضاهاي تخريبي قرار نخواهند گرفت.
شهردار قزوين بيان كرد: مطمئنا فعاليت برخي سايت‌ها به نتيجه نخواهد رسيد چراكه شهروندان عملكرد شهرداري را در كف خيابان‌هاي شهر مي‌بينند.
وي افزود: يادآوري مي‌كنم كه فضاي كار در شهرداري كارمندي نيست بلكه همه با عشق و علاقه به شهر قزوين كار مي كنند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط