پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

ضیائی:

مناسب‌سازی معابر اصلی شهر قزوین برای افراد کم‌توان جسمی و حرکتی نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارد

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: اقدامات مدیریت شهری در راستای مناسب‌سازی فضاهای شهری برای افراد کم‌توان جسمی و حرکتی، در مقایسه با سایر شهرها از جایگاه مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی در برنامه تلویزیونی بی‌حاشیه از شبکه سیمای استان قزوین با محوریت مناسب‌سازی معابر شهری به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان افزود: با توجه به اقدامات اخیر مدیریت شهری برای مناسب‌سازی محیط شهری و ادامه اقدامات در حال انجام در این راستا، وضعیت شهر قزوین در سال های آینده بهتر خواهد شد و تغییرات زیادی در محیط شهری اتفاق خواهد افتاد.

وی با تاکید بر رویکرد مدیریت شهری قزوین مبنی بر مناسب‌سازی ورودی اماکن شهری بیان کرد:  اکنون توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین ورودی 20بوستان در سطح شهر مناسب سازی شده است و مناسب سازی ورودی بوستان ملت نیز در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: 50درصد از معابر اصلی منطقه یک با اعتبار 30میلیارد ریال،80درصد از معابر اصلی منطقه دو با اعتبار 75میلیارد ریال و 60درصد از معابر اصلی منطقه سه با اعتبار 60 میلیارد ریال برای افراد کم‌توان جسمی، حرکتی و آسیب‌پذیر مناسب سازی شده است و این آمار نشان می دهد که وضعیت شهر قزوین نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است.

وی با اشاره به نصب پل هوایی عابر پیاده روبروی کانون معلولین توضیح داد: با توجه به جابجایی تاسیسات و شبکه کابل‌های فشار قوی در این مسیر که اکنون رایزنی‌های اولیه صورت گرفته است که این مهم زمان‌بر بود و هزینه بالای اجرایی این پروژه با توجه به نیاز نصب آسانسور و ملزومات معلولین که قرار شد کانون معلولین نیز در اجرای این پروژه مشارکت داشته باشند، احداث و نصب این پل در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

معاون شهردار قزوین تاکید کرد: مدیریت شهری قزوین در انجام همه پروژه‌های شهری از نظرات کارشناسی مشاور که خود نیز روشندل می‌باشد، استفاده می‌کند و این مهم در راستای تحقق اهداف مناسب‌سازی محیط شهری برای افراد کم‌توان جسمی، حرکتی و آسیب‌پذیر بسیار تاثیرگذار است.

این مقام مسئول خبر داد: اکنون بزرگترین بوستان تخصصی معلولان در محله پونک در مساحت 2و نیم هکتار در حال احداث است.

وی اضافه کرد: همچنین توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین 50دستگاه اتوبوس مخصوص افراد کم‌توان جسمی، حرکتی و آسیب‌پذیر در 15 محور شهر فعالیت می کنند.

ضیائی تصریح: همه اهداف و دغدغه مدیریت شهری این است که بتواند خدمات شایسته ای به افراد کم‌توان جسمی و حرکتی و آسیب‌پذیر ارائه کند و در این راستا در حال حرکت است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط