سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

ضیائی:

مناسب‌سازی فضاهای کالبدی شهر برای کودکان معلول ضروری است

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین و رئیس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک حمایت و توجه ویژه به کودکان معلول را از اهدف شورای اجرایی شهر دوستدار کودک عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی ضمن تشریح اهداف شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در راستای حمایت از کودکان معلول گفت: مناسب‌سازی فضاهای کالبدی شهر به خصوص محیط‌های تفریحی و ورزشی متناسب با شرایط فیزیکی و بدنی این کودکان، در راستای استفاده از تمام امکانات موجود در سطح شهر، از اهداف اصلی این مجموعه به منظور حمایت از این قشر است که تحقق این مهم با همکاری شهرداری، دستگاه های ذی‌ربط و فعالان حوزه کودک صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد:  با اجرایی شدن برنامه های حمایت از کودکان معلول، افزایش مشارکت آن‌ها و شناخت هر چه بهتر مسائل و حقوق آن‌ها، زمینه‌های خودباوری و بالندگی آن ها فراهم خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: کودکان معلول با استفاده از استعداد و اراده خود می توانند علاوه بر تاثیرگذاری مثبت بر جامعه به موفقیت های چشم گیری نیز دست یابند.

ضیائی ارتقاء سطح سلامت جسمی و بهداشت روانی و جلب  مشارکت آن‌ها در حوزه مدیریت شهری را ضروری دانست و تاکید کرد:  این قشر از کودکان و دانش آموزان از لحاظ توانایی و استعداد و کار و تلاش با افراد دیگر تفاوتی ندارند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط