چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

ضیائی:

اقدامات قابل توجهی در اداره GIS معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در راستای برنامه‌ریزی‌های شهری انجام شده است

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: تاکنون اقدامات قابل توجهی در اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي(GIS) این معاونت در راستای برنامه‌ریزی‌های شهری و ارائه خدمات شهرسازی به شهروندان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي(GIS) این معاونت از ابتدای سال جاری به مناسبت بزرگذاشت روز جهانی(GIS)، افزود: تهیه نقشه محله بندی، منطقه بندی و ناحیه بندی جدید شهر قزوین در قالب 4 منطقه شهرداری، بروزرسانی نقشه های طرح تفصیلی بر اساس مصوبات کمیسیون ماده پنج در محیط نرم افزار GIS و تهیه نقشه طرح جامع شهر و برنامه در محیط نرم افزار GIS را از مهمترین اقدامات این مجموعه است.

ضیائی تهیه لایه های حریم و باغات و نواحی منفصل جهت قیمت گذاری کمیسیون ماده صد و بررسی، تهیه نقشه طرح تفصیلی خیرآباد و مشعلدار و تهیه نقشه استقرار آموزشگاه ها و مدارس غیرانتفاعی در سطح شهر قزوین و تهیه نقشه مساجد سطح شهر را از دیگر اقدامات این مجموعه عنوان کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: تهیه نقشه‌ زمین های خالی سطح شهر بر اساس نقشه‌های بروزرسانی شده و تهیه و تصویب طرح ساماندهی محدوده هادی آباد از دیگر اقدامات سال جاری  اداره (GIS) این معاونت است.

وی تهيه نقشه‌هاي اصلاحي و بروز نگه داشتن نقشه هاي شهري و تبديل فرمت نقشه ها از محيط CAD به  GIS را از وظایف اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي عنوان و بیان کرد: نظارت بر تهيه پروژه‌هاي نقشه برداري شهرداري در محيط GIS،تهيه بانك اطلاعات نقشه شهري، تهيه نقشه هاي اصلاحي محدوده شهري، بروز كردن نقشه طرح تفصيلي و اعمال تغييرات انجام شده، ارائه آمار و اطلاعات از كاربري‌ها و شبكه معابر و ارتباط مستمر با ادارت اجرايي استان در خصوص تبادل اطلاعات نقشه هاي پايه شهري از وظایف اصلی این اداره است.

وی با بیان اینکه در این مدت 82 مورد از کاربری‌های مختلف شهر در نقشه قزوین بروز رسانی شده است، افزود: در همین راستا 14 لایه GIS شهری به منظور استفاده شهروندان تهیه و بروزرسانی شده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در این مدت 21 مورد اطلاعات توصیفی در محیط GIS وارد شده است، اضافه کرد: همچنین در این مدت اطلاعات و نقشه های مورد نیاز در سیستم شهرسازی سرا نیز بروز رسانی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط