یکشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۹

اولین جلسه كميته مناسب‌سازي فضاهاي شهري و اداري ويژه معلولان و افراد كم‌توان برگزار شد

اولین جلسه كميته مناسب‌سازي فضاهاي شهري و اداري ويژه معلولان و افراد كم‌توان با حضور سرپرست و مدیران حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین و مسئولان شهرسازی مناطق سه گانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ این کمیته با هدف ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به این قشر و یکپارچه‌سازی اقدامات شهرداری قزوین برگزار و بر لزوم تداوم و اجرایی شدن بخشنامه‌ها و مصوبات شهرسازی در این راستا تاکید شد.

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در این جلسه با اشاره به اقدامات شاخص مدیریت شهری در سال‌های گذشته در راستای مناسب‌سازی ساختمان‌ها و فضاهای شهری جهت استفاده شهروندان معلولان و شهروندان کم توان جسمی، حرکتی و سالمندان گفت: با توجه به اهمیت موضوع باید مصوبات و بخشنامه‌های مربوطه در این راستا به صورت مستمر پیگیری شود.

وی تاکید کرد: همانطور که ضوابط مربوطه در زمان کنترل نقشه و صدور پروانه ساختمانی مورد توجه قرار گرفته است باید در مراحل اجرای پروژه‌های عمومی از جمله مجتمع‌های تجاری، مسکونی، درمانی، آموزشی و ... کنترل‌های بیشتری توسط این کمیته صورت گیرد و صدور پایانکار ساختمانی منوط به اجرای دستورالعمل‌ها باشد.

این مقام مسئول بر همکاری و هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های زیربط تاکید و بیان کرد: کنترل ناظران پروژه‌های ساختمانی در مراحل اجرا بسیار مهم و تاثیرگذار است که باید با دقت بیشتری انجام شود.

ضیائی با تاکید بر اینکه شهرداری قزوین نگاه ویژه‌ای به مناسب‌سازی معابر و طراحی ساختمان‌های عمومی برای آسیب‌مندان، ناتوانان جسمی و سالمندان دارد، گفت: تشکیل این کمیته باعث خواهد شد تا اقداماتی که جهت مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین انجام می‌گیرد به صورت متمرکز و یکپارچه باشد تا کارایی مناسبی برای آسیب‌مندان، ناتوانان جسمی و سالمندان داشته باشد.

وی بیان کرد: از اقدامات مهم حوزه معاونت شهرسازی و معماری در این راستا، صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های متعددی در جهت مناسب‌سازی اماکن و ساختمان‌های مسکونی، اداری، عمومی و معابر شهری است و همینطور رعایت موارد و ضوابط مقررات در کنترل و بررسی نقشه‌های ساختمانی در فرآیند صدور پروانه ساختمان و همینطور بررسی نحوه صدور پایانکار ساختمان‌های اجرا شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط