چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۰۱

ضیائی:

ارتقاء کیفیت ارائه خدمات شهرسازی با راه‌اندازی سامانه گزارش‌های الکترونیکی مهندسان ناظر

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: اقدامات خوبی در راستای اجرای مقررات ملی ساختمان و مصوبات شورای عالی شهرسازی و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری از سوی شهرداری قزوین صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ حمید ضیائی در کارگاه آموزشی ارسال گزارشات ناظر به صورت الکترونیکی که با حضور مهندسان ناظر و به میزبانی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: اخذ مصوبات تدوین و دستورالعمل سیما و منظر شهری، ممنوعیت اجرای نمای رومی، الزام اجرای درز انقطاع، راه‌اندازی سامانه ارسال الکترونیکی گزارشات مهندسان ناظر، تشکیل کمیته ایمنی و حریق، تشکیل کارگروه مناسب سازی محیط شهری از جمله اقدامات شاخص مدیریت شهری در راستای  رعایت مقررات ملی ساختمان و مصوبات شورای عالی شهرسازی و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری بوده است.

وی در ادامه به راه‌اندازی سامانه ارسال الکترونیکی ثبت گزارشات ناظران ساختمانی در سال گذشته اشاره و بیان کرد: در گذشته  مهندسان ناظر برای ثبت گزارش مرحله ای ساختمان تحت نظارت خود باید حضوری به حوزه معاونت شهرسازی و معماری مراجعه و گزارشات خود را ثبت می‌کردند اما پس از راه‌اندازی این سیستم همه مراحل غیرحضوری انجام گرفت و مهندسان ناظر فقط یک مرحله برای ثبت مشخصات، امضاء و مهر خود به این مجموعه مراجعه می‌کنند.

این مقام مسئول خطاب به مهندسان ناظر گفت: مهندسان ناظر در زمان ارسال گزارشات باید به موضوعات مفاد صدور پروانه ساختمانی، نظارت در فرآیند تخریب گودبرداری، نظارت بر و کف در ساختمان، درز انقطاع، ایمنی کارگاه، سد معبر ، نماهای ساختمانی توجه ویژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: این کارگاه آموزشی با هدف رفع ایرادات و اشکالات و نحوه گزارش نویسی ناظران در مراحل مختلف و توجه آن‌ها  به مسائل فنی در هنگام ارسال گزارشات ناظر برگزار شده است.

ضیائی گفت: این سامانه در راستای تسهیل ارائه گزارشات مرحله ای مهندسان ناظر، تسریع در روند جلوگیری از تخلفات ساختمانی و تضییع حقوق شهروندان راه اندازی شده و اکنون بهره برداری مهندسان ناظر از این سامانه باعث  اجرای دقیق و کامل مقررات ملی ساختمان، تسریع روند رسیدگی به گزارشات مرحله ای مهندسان ناظر و برخورد سریع با تخلفات ساختمانی شده است.

گفتنی است؛ نمایندگان مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازهای حوزه معاونت شهرسازی و معماری به تشریح گزارش‌نویسی و نحوه ارسال گزارشات به صورت الکترونیکی پرداختند و در پایان پاسخگوی سووالات و مشکلات مهندسان ناظر در هنگام ارسال گزارشات ناظر شدند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط