یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱

ضیائی:

بروزرسانی بخشنامه‌های حوزه شهرسازی در راستای بهره‌برداری موثر از ضوابط در مراحل پایانی است

حمیدضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از تصویب و ابلاغ بخشنامه های شهرسازی از سوی مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت در 6 ماه اول سال جاری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت در 6 ماه اول سال جاری گفت: تاکنون در سال جاری 4 بخشنامه جدید شهرسازی در زمینه های تکمیل اطلاعات ساختمان توسط کارشناس جهت محاسبه عوارض، تحقق ماده 4 قانون حمایت از معلولان، نصب تابلو مشخصات ساختمان قبل از شروع عملیات ساختمانی و نحوه صدور پروانه تعمیرات نمای ساختمان تصویب و ابلاغ شده است.

وی اشاره کرد: بررسي و تدوين ضوابط و مقررات شهرسازي، پيگيري و تصويب ضوابط، رفع نقص در ضوابط موجود، بهبود روش‌ها و عملکرد حوزه شهرسازي، آموزش کارکنان شهرسازي و نظارت بر عملكرد شهرسازي مناطق و... از وظایف مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت است.

ضیائی آموزش مسئولان و رابطین کمیسیون ماده پنچ مناطق سه گانه شهرداری، آموزش مسئولان کمیسیون ماده صد مناطق سه گانه شهرداری، آموزش اجرائیات مناطق سه گانه شهرداری و بازدید از روابط عمومی و شهرسازی مناطق سه گانه را از اقدامات مدیریت تدوین و نظارت مقررات شهرسازی این معاونت در 6 ماه اول سال جاری عنوان کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی در راستای افزایش بهره‌برداری موثر از بخشنامه ها از مهمترین اقدامات این مجموعه در سال جاری بود که در مراحل پایانی قرار دارد چراکه با توجه به صدور بخشنامه‌ها از سال 1384، در این مدت برخی از بخشنامه ها به دلیل تشابه باید حذف و برخی دیگر باید تکمیل‌تر شوند.

ضیائی ادامه داد: بروزرسانی بخشنامه‌های شهرسازی منجر به هماهنگ‌سازی بخشنامه‌ها و عملکرد حوزه های مناطق میشود و به صورت واحد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی برگزاری هفتگی جلسه هماهنگی با مسئولان شهرسازی مناطق سه گانه را از دیگر اقدامات مهم این معاونت در 6 ماه اول سال جاری عنوان کرد و توضیح داد: در راستای یکسان‌سازی عملکرد شهرسازی مناطق سه گانه و ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر  این جلسات برگزار می شود و در این جلسات مسائل و مشکلات موجود در حوزه شهرسازی مناطق مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تصمیمات لازم در این جلسه اتخاذ شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط