پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

ضیائی:

بروزرسانی 20مورد از کاربری‌های مختلف در نقشه شهر قزوین

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: 20 مورد از کاربری‌های مختلف شهر در نقشه قزوین بروزرسانی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) این معاونت در 6 ماه اول سال جاری افزود: در این مدت 6 لایه GIS شهری به منظور استفاده شهروندان تهیه و بروزرسانی شده است.

وی تهيه نقشه‌هاي اصلاحي و بروز نگه‌داشتن نقشه هاي شهري و تبديل فرمت نقشه ها از محيط CAD به  GIS را از وظایف اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي عنوان و بیان کرد: نظارت بر تهيه پروژه‌هاي نقشه برداري شهرداري در محيط GIS، تهيه بانك اطلاعات نقشه های شهري، تهيه نقشه هاي اصلاحي محدوده شهري، بروز كردن نقشه طرح تفصيلي و اعمال تغييرات انجام شده، ارائه آمار و اطلاعات از كاربري‌ها و شبكه معابر و ارتباط مستمر با ادارت اجرايي استان در خصوص تبادل اطلاعات نقشه هاي پايه شهري از وظایف اصلی این اداره است.

ضیائی با بیان این که در این مدت 10 جلسه مرتبط با GIS در این اداره برگزار شده است، گفت: در این مدت 11 مورد اطلاعات توصیفی در محیط GIS وارد شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در 6 ماهه ابتدای سال جاری، اطلاعات و نقشه های مورد نیاز در سیستم شهرسازی سرا نیز بروز رسانی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط