دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۸

ضیائی:

عملکرد اجرائیات شهرداری قزوین در راستای جلوگیری از تخلفات ساختمانی مورد بررسی قرار گرفت

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: واحد اجرائيات شهرداري مهم‌ترين واحد جلوگيري از ساخت و سازهاي غير اصولي در شهر است.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی در جلسه‌ بررسی نحوه عملکرد اجرائیات مناطق سه گانه شهرداری قزوین در راستای جلوگیری از تخلفات ساختمانی گفت: با توجه به  حساسيت و اهميت جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز شهري در راستای ممانعت از رشد حاشيه نشيني و ساخت و سازهاي غير ايمن و مغاير با اصول فنی و ضوابط مهندسي، واحد اجرائیات شهرداری در مقابله با اين معضل حائز اهميت است.

ضیائی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع جلوگیری از تخلفات ساختمانی باید عملکرد حوزه اجرائیات نسبت به توقف پروژه‌های ساختمانی که مغایرت فنی با ضوابط شهرسازی دارند، تسریع پیدا کند تا در اسرع وقت وضعیت پروژه‌های ساختمانی متخلف تعیین و تکلیف شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید مشکلات و کمبودهای موجود در حوزه اجرائیات که تاثیر منفی در نحوه عملکرد آنان دارد شناسایی و راهکارهای اجرایی ارائه شود.

وی بیان کرد: این جلسه با هدف بررسی عملکرد واحد اجرائیات شهرداری در زمینه برخورد با تخلفات ساختمانی برگزار شده است تا کیفیت مدیریت جلوگیری از تخلفات ساختمانی ارتقاء پیدا کند.

گفتنی است؛ این جلسه با حضور معاون و مدیران معاونت شهرسازی و معماری، مسئولان شهرسازی، اجرائیات و حراست مناطق سه گانه برگزار شده است.

بر اساس این گزارش؛ ارتقاء تخصص نیروهای اجرائیات، استفاده از نیروهای متخصص، ساماندهی انبار دپوی مصالح ساختمانی و حمایت های حقوقی از نیروهای اجرائیات از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که اعضای حاضر به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط