شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۴

خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين:

مرمت و بهسازي مجموعه تاريخي سعدالسلطنه در سال جاري به اتمام خواهد رسيد

مرمت و بهسازي مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه در سال جاري به همت مسوولان ارشد استاني و شهري و با حضور استادان معماري در سال جاري به اتمام خواهد رسيد.

 

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: مرمت و بهسازي مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه در سال جاري به همت مسوولان ارشد استاني و شهري و با حضور استادان و  معماران برجسته در سال جاري به اتمام خواهد رسيد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ علي رضا خزائلي در مراسم بهره برداري از مرمت و بهسازي فضاهاي جديد سعدالسلطنه كه با حضور مسوولان ارشد استاني و شهري برگزار شد، افزود: سراي بهشتيان با اعتبار 18 ميليارد ريال طي 11 ماه، سراي نگارسعدالسلطنه با اعتبار 11 ميليارد ريال باطي 12 ماه ماه، حياط سعدالسلطنه با اعتبار 4/35ميليارد ريال طي 12 ماه از فضاهاي مجموعه سعدالسلطنه مرمت و بازسازي شده است.
وي با بيان اينكه تاكنون 630 ساعت براي مرمت و بهسازي اين مجموعه زمان صرف شده است، بيان كرد: تاكنون از زمان آغاز مرمت و بهسازي اين مجموعه با ارزش 18 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است.
خزائلي بيان كرد: در حال حاضر 80 درصد از فضاي مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه مرمت و بازسازي شده است كه تا پايان سال جاري اين پروژه به اتمام خواهد رسيد.
اين مسوول اضافه كرد: تاكنون 8 مجموعه از 10 مجموعه فضاهاي سعدالسلطنه مرمت و بازسازي شده است كه اميدواريم در سال جاري اين مجموعه به طور كامل مرمت و بازسازي شود.
وي تصريح كرد: براي مرمت و بازسازي مجموعه سعدالسلطنه اساتيد و معماران برجسته حضور داشتند و در اين زمينه هيچ مشكلي وجود ندارد.
پايان پيام
 
 

 

تصاویر مرتبط