چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

نصرتي، شهردار قزوين:

توسعه بوستان‌هاي محلي در جنوب شهر يكي از دغدغه‌هاي مديريت شهري است

شهردار قزوين گفت: احداث و توسعه بوستان‌هاي محلي در جنوب شهر يكي از دغدغه‌ها و سياست‌هاي مديريت شهري است تا بتواند كمبود فضاهاي تفريحي را در جنوب شهر جبران كند.

 

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در مراسم افتتاح و كلنگ‌زني پروژه‌هاي شاخص شهرداري قزوين با اعتبار 720ميليارد ريال و در حاشيه افتتاح بوستان اصفهان افزود: احداث و توسعه بوستان‌هاي محلي در جنوب شهر يكي از دغدغه‌ها و سياست‌هاي مديريت شهري است كه به طور جدي آن را پيگيري مي‌كند.
وي بيان كرد: با توجه به قرارگيري بوستان اصفهان در محور اصلي نسيم شمال اين بوستان علاوه بر اينكه براي اهالي اين محله كاربري دارد در فواصل مختلف به عنوان بوستان مسافر كاربري دارد.
شهردار قزوين بيان كرد: در تلاش هستيم اين بوستان را در فاز دو گسترش دهيم.
وي بيان كرد: عمليات عمراني بوستان اصفهان با اعتبار 5/4 ميليارد ريال طي 12 ماه از ارديبهشت ماه سال گذشته آغاز شده بود.
كاظمي، مدير عامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين
مساحت کمربند سبز قزوين به 75 هکتار افزايش يافت
سيد مهدي كاظمي، مدير عامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين نيز در مراسم افتتاح طرح 40 هکتاري کمربندسبز قزوين به مناسب روز شوراها و ميلاد حضرت فاطمه(س) كه با حضور مسوولان ارشد استاني و شهري برگزاري شد، گفت: با تملک 40 هکتار زمين در سال جاري و ادامه جنگلکاري انجام شده، مساحت کمربند سبز قزوين به 75 هکتار افزايش مي‌يابد.
وي افزود: اجراي پروژه کمربند سبز، جزو پروژه‌هاي اولويت‌دار اين سازمان در سال جاري بوده تا عاملي براي جلوگيري از توسعه بي رويه شهر و بهبود وضعيت محيط زيست قزوين باشد.
مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري بيان كرد: شهر قزوين پيش از اين داراي 35 هكتار طرح جنگلكاري در قالب كمربند سبز در دو محور شمال و جنوب شهر بوده که در سال جاري 40 هکتار زمين در حاشيه جنوب اتوبان قزوين – زنجان براي ادامه طرح جنگلکاري تملک شده است.
وي ادامه داد: در سال جاري و براي فاز اول پروژه، 20هزار اصله نهال غرس شده که با اجراي کامل اين پروژه 40 هکتار جنگلکاري به حومه شهر قزوين اضافه شده و سطح پروژه جنگل کاري کمربند سبز قزوين به 75 هکتار افزايش مي‌يابد.
کاظمي يكي از دغدغه‌هاي مهم سازمان در مسير توسعه كمربند سبز پيرامون شهر را اختصاص زمين براي اجراي طرح‌هاي جنگلكاري عنوان كرد و از تمامي دستگاه‌هاي ذيربط خواست تا همچون گذشته همكاري بيشتري با شهرداري قزوين براي توسعه طرح هاي جنگل کاري حومه شهر قزوين در قالب "کمربند سبز" داشته باشند.
حق لطفي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين:
پروژه تقاطع غيرهمسطح باغستان طي 18 ماه احداث مي‌شود
مسعود حق لطفي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين نيز در حاشيه مراسم  كلنگ زني پروژه تقاطع غيرهمسطح باغستان( تقاطع بلوار ابوترابي با پيامبر اعظم(س) ) گفت: اين پروژه طي 18 ماه با اعتبار 76 ميليارد ريال احداث خواهد شد.
وي روان سازي ترافيك و افزايش ايمني و سهولت در تردد خودروها با توجه با رشد جمعيت شهر، ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي در شهر، تغيير سيما و زيباسازي شهر قزوين و پيش بيني و جلوگيري از ايجاد گره هاي ترافيكي لاينحل طي سال هاي آينده را از اهداف اجراي اين پروژه عنوان كرد.
 پايان پيام
 
 

 

تصاویر مرتبط