شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۷

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

عملکرد تخصصي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين مورد توجه شهرداري هاي کشور است

امسال علاوه بر توجه به معماري اسلامي و پيوست هاي اجتماعي و فرهنگي توجه ويژه اي به مسائل اقتصادي و زيست محيطي در طراحي پروژه هاي شهرداري قزوين خواهد شد.

 

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: در سال جاري علاوه بر توجه به  معماري اسلامي و پيوست هاي اجتماعي و فرهنگي توجه ويژه اي به مسائل اقتصادي و زيست محيطي در طراحي پروژه ها خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي، در بازديد مسعود نصرتي، شهردار قزوين و منوچهرحبيبي، معاون عمراني استاندار قزوين به همراه اعضاي هيئت مديره از سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با تشريح عملكرد سازمان خدمات طراحي از زمان تاسيس افزود: سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين اين ظرفيت را دارد تا به ساير شهرداري هاي استان خدمات ارائه كند.
وي با اشاره به اهميت تشكيل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين بيان كرد: تشكيل اين سازمان در سال 87 باعث شد كه يك هماهنگي مناسب در دستگاه ها براي طراحي پروژه هاي شهري و تمركز اطلاعات پروژه ها صورت گيرد كه قبل از تشكيل اين سازمان اين مهم وجود نداشت.
حافظي با بيان اينكه عملكرد تخصصي اين سازمان مورد توجه اكثر شهرداري هاي كشور است، گفت: با تشكيل اين سازمان تحول خوبي در روند طراحي پروژه هاي شهرداري قزوين ايجاد شده است و با توجه به اينكه سرعت اجرايي پروژه هاي شهرداري قزوين بالاست اين سازمان در تلاش است تا سرعت روند اجرايي خود را از عمليات عمراني پروژه ها بالا ببرد.
وي با بيان اينكه اين سازمان همه نيازهاي مطالعاتي شهرداري قزوين را پاسخ مي دهد، افزود: اين سازمان در سال هاي اخير توانسته است طراحي پروژه هاي شاخص از جمله نرم افزار اطلش شهر، ساختمان شهرداري قزوين و نمايندگان مجلس، سراي حاج چروك، فرهنگسراي امام خميني(ره)، سالن ورزشي آتش نشاني، فرهنگ سراي پرديس، دهكده طبيعت، تقاطع هاي غيرهمسطح، طرح ترافيكي بوستان باراجين، باغ مفاخر، فاز 1،2 و 3 بوستان بانوان، بوستان حاشيه كوثر، بوستان مينياتور، بوستان سرتك، باغ ملاخليا، باغ پرديس، طراحي ضلع شمال و جنوب امام زاده حسين(ع) و مناسب سازي مبلمان شهري در محورهاي مختلف را انجام دهد.
مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با تاكيد بر اينكه اين سازمان در طراحي پروژه ها به موضوع كيفيت و كميت توجه ويژه اي دارد، بيان كرد: با حضور مشاوران مجرب هر ساله اين سازمان كيفيت و كميت طراحي پروژه ها را افزايش مي دهد.
اين مسوول اضافه كرد: اين سازمان علاوه بر فعاليت هاي طراحي اقدام به ساخت فيلم هاي پژوهشي " روياي گمشده" و " از بلديه تا شهرداري" كرده است و همچنين انيميشن‌هاي توليد كرده است كه در حوزه هاي سرمايه گذاري مورد استفاده قرار دهد.
وي ادامه داد: اين سازمان به سياست هاي مقام معظم رهبري در راستاي طراحي معماري اسلامي تاكيد دارد و همچنين به موضوع پيوست هاي اجتماعي و فرهنگي نيز توجه ويژه اي دارد.
حافظي افزود: همچنين در سال جاري در طراحي پروژه‌ها به مسائل اقتصادي و زيست محيطي توجه ويژه‌اي خواهد شد كه در سال‌هاي گذشته به اين موضوع كمتر توجه شده بود.
مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين بيان كرد: اين سازمان اقدام به برگزاري دوره‌هاي ارزيابي تاثيرات اجتماعي و فرهنگي طرح‌ها و پروژه هاي شهري در راستاي اعطاي گواهينامه صلاحيت انجام پروژه هاي ارزيابي تاثيرات اجتماعي و فرهنگي پروژه‌ها براي مهندسين سازمان خدمات كرده است.
اين مسوول با اشاره به سند روند تدوين پروژه هاي سال 92 گفت: براي استفاده از حداكثر ظرفيت‌ها فراخواني در روزنامه‌هاي سراسري و محلي منتشر  و از همه مشاوران دعوت به همكاري در زمينه هاي مختلف شده است.
وي با بيان اينكه اين سازمان هميشه سعي كرده تا از كارشناسان مجرب استفاده كند، بيان كرد: اين سازمان ارتباط خوبي با بدنه مهندسين استان دارد تا طرح‌ها را با كيفيت بالا از مشاورين تحويل بگيرد و همچنين در اين زمينه كميته‌هاي تخصصي تشكيل داده است.
حافظي بيان كرد: در سال جاري طراحي 90 پروژه در برنامه كاري قرار دارد و هرساله تعداد قراردادهاي اين سازمان در حال افزايش است به طوري كه در سال 88، 34قرارداد، در سال 89، 52قرارداد، در سال 90، 51 قرارداد و در سال 91، 92 قرارداد منعقد شده است.
وي ايجاد آرشيو و مركز اسناد مطالعات سازمان را از اقدامات مهم عنوان و بيان كرد: اين مركز مي تواند محلي به عنوان مرجع فني براي استان باشد تا كارشناسان و دانشجويان بتوانند از آن استفاده كنند و همچنين نياز است فضاي بيشتري به اين مركز اختصاص داده شود.
حافظي توسعه فضاي اداره، خريد و نصب سرور و راه‌اندازي نرم افزار مديريت پروژه، راه اندازي نرم افزار سيستم اطلاعات جغرافيايي، سامانه پيام كوتاه و سامانه مديريت اطلاعات يكپارچه سازي خدمات طراحي را از ديگر اقدامات مهم اين سازمان بيان كرد و افزود: اين سازمان اولين سازماني است كه نرم افزار مديريت پروژه را راهاندازي كرده است.
وي به راهاندازي سامانه مديريت اطلاعات يكپارچه سازي خدمات طراحي اشاره و بيان كرد: در اين سامانه علاوه بر تفكيك پروژه‌ها تمامي اطلاعات پروژه‌ها گردآوري شده است و بر اساس طبقه بندي هاي صورت گرفته خروجي هاي مختلفي براي پيشبرد اهداف دارد.
وي بيان كرد: در اين سامانه تشريح كامل روند عمليات اجرايي پروژه ها بيان شده و روند عمليات قراردادها و اجراي پروژه ها را بر اساس برنامه زمان بندي كنترل مي كند.
وي افزود: اين سامانه تحت وب است و همه بهره برداران مي توانند در هر زماني و مكاني از اين سامانه استفاده كنند.
حافظي تصريح كرد: بيش از 90 درصد از همه پروژه هاي طراحي شده توسط اين سازمان قبل از سال 91 اجرايي و يا در حال اجرا است.
پايان پيام 

 

تصاویر مرتبط