یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۰۶

ضیائی:

بروزرسانی بخشنامه‌های شهرسازی در دستور کار قرار گرفت

حمیدضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از آغاز بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی در راستای افزایش بهره‌برداری موثر از بخشنامه ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با اشاره به اینکه از سال 84 تاکنون 336 بخشنامه شهرسازی به مناطق سه گانه ابلاغ و اجرایی شده است، گفت: بخشنامه های شهرسازی در این مدت در زمینه های معلولان و جانبازان، حرایم، سیما، منظر و نما، آتش‌نشانی، بافت فرسوده، باغات و اراضی کشاورزی، حریم شهرها و روستاها، پارکینگ ها، آسانسور، سد معبر، گودبرداری، فضاها، شهر دوستدار کودک و ضوابط و عملکردها ابلاغ و اجرایی شده است.

وی با تاکید به اهمیت بروزرسانی بخشنامه های شهرسازی گفت: با توجه به صدور بخشنامه‌ها از سال 84، در این مدت برخی از بخشنامه ها به دلیل تشابه باید حذف و برخی دیگر باید تکمیل‌تر شوند.

ضیائی ادامه داد: بروزرسانی بخشنامه‌های شهرسازی منجر به هماهنگ‌سازی بخشنامه‌ها و عملکرد حوزه های مناطق میشود و به صورت واحد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

معاون شهردار ادامه داد: با کاهش تعداد بخشنامه‌ها و هماهنگ‌سازی محتوی آن‌ها باعث می‌شود بخشنامه ها اثربخشی بالایی برای بهره‌برداری داشته باشند.

وی اضافه کرد: اکنون این اقدام در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری قرار گرفته است و به زودی بخشنامه‌های شهرسازی بروزرسانی و در پرتال معاونت شهرسازی و معماری جهت بهره برداری شهروندان بارگذاری خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا جلسات متعددی با حضور قائم مقام، مشاور و مدیران معاونت و مسئولان شهرسازی مناطق سه گانه در حال برگزاری است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط