پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۴

رشوند آوه، معاون سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين:

حمام قجر قزوين يكي از پر بازديدكنندترين آثار باستاني و تاريخي قزوين است

حمام قجر قزوين يكي از قديمي ترين گرمابه هاي شهر محسوب مي شود كه در 3 سال مرمت شده و احياي آن نيز با همكاري و حمايت سازمان ميراث فرهنگي طي 2 سال انجام شد.

 

معاون اجرايي سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: حمام قجر قزوين يكي از قديمي ترين گرمابه هاي شهر محسوب مي شود كه در 3 سال مرمت شده و احياي آن نيز با همكاري و حمايت سازمان ميراث فرهنگي طي 2 سال انجام شد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ آرش رشوند آوه در آيين اهداي نشان بهترين عملكردهاي جهاني و عملكردهاي شايسته جايزه بين المللي BLP كه عصر روز گذشته در سالن اجتماعات ارس مركز آموزش و پژوهش بين الملل وزارت امور خارجه برگزار شد، افزود: در حال حاضر حمام قجر قزوين به عنوان موزه مردم شناسي و فرهنگ بومي مورد استفاده قرار مي گيرد و يكي از پر بازديدكنندترين آثار باستاني و تاريخي قزوين است.
وي در ادامه با اشاره به اسناد متعدد تاريخي خيابان سپه(شهدا)قزوين را اولين خيابان ايران دانست و ادامه داد: مطالعات مرمت و ساماندهي خيابان سپه از سال 84 تا 87 آغاز و عمليات كف سازي نيز از سال 87 شروع شد كه طي آن عمليات ساماندهي تاسيسات و زير زميني شهري، پياده راه سازي و فضاي سبز و مبلمان صورت گرفت و در سال جاري نيز طرح شب بازار خيابان سپه انجام مي گيرد.
گفتني است؛ پروژه مرمت و احياي حمام قجر و ساماندهي خيابان سپه از سوي برنامه اسكان بشر ملل متحد UN_HABITAT  بهترين عملکرد شد و لوح تقدير گرفت و پروژه سعدالسلطنه و جشنواره بازي و اسباب بازي نيز شايسته تقدير شد و در اين مراسم معاون اجرايي سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين به جاي مديرعامل اين سازمان سخن گفت.
پايان پيام  

 

تصاویر مرتبط