سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

ضیائی:

بروزرسانی نقشه‌های جدید کاربری‌های مختلف شهر قزوین در محیط GIS

حمید ضیائی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: نقشه‌ کاربری‌های مختلف شهر قزوین در محیط GIS در سال جدید بر اساس سوابق گذشته بروزرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ ضیائی با تشریح عملکرد اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) این معاونت در سه ماه اول سال جاری افزود: در این مدت 15 مورد از کاربری های مختلف شهر در نقشه قزوین بروز رسانی شده است.

وی تهيه نقشه‌هاي اصلاحي و بروز نگه داشتن نقشه هاي شهري و تبديل فرمت نقشه ها از محيط CAD به  GIS را از وظایف اداره سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي عنوان و بیان کرد: نظارت بر تهيه پروژه‌هاي نقشه برداري شهرداري در محيط GIS، تهيه بانك اطلاعات نقشه شهري، تهيه نقشه هاي اصلاحي محدوده شهري، بروز كردن نقشه طرح تفصيلي و اعمال تغييرات انجام شده، ارائه آمار و اطلاعات از كاربري‌ها و شبكه معابر و ارتباط مستمر با ادارت اجرايي استان در خصوص تبادل اطلاعات نقشه هاي پايه شهري از وظایف اصلی این اداره است.

این مقام مسئول با بیان این که 6 لایه GIS شهری به منظور استفاده شهروندان تهیه و بروزرسانی شده است، گفت: در این مدت 15 مورد اطلاعات توصیفی در محیط GIS وارد شده است.

وی اضافه کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری اطلاعات و نقشه های مورد نیاز در سیستم شهرسازی سرا نیز بروز رسانی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط