پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

ضیائی:

تخلفات ساختمانی با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود

حمید ضیائی، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين، از افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در بهار 98 نسبت به همین مدت در سال گذشته در راستای کنترل ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی در سطح شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ ضیائی گفت: در سال جاری با توجه به اهمیت کیفیت ساخت و سازها موضوع تخلفات ساختمانی با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: تعداد دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6/17 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای دستیابی به اهداف نظارت عالیه بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی مطابق با ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین بررسی عملکرد ناظران و کنترل کیفیت اجرا در ساخت و سازها، در این مدت 30 ناظر و مجری به هسته مرکزی کمیته کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند.

وی اضافه کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد کاهش داشته است.

ضیائی خاطرنشان کرد: با توجه به تبصره 7 از ماده صد قانون شهرداری‌ها مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی توسط ناظران مطابق با این تبصره، تاخیر در ارسال گزارش تخلف و ارسال گزارش خلاف واقع، 49 پرونده به شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان معرفی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط