شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۲

در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري در برج ميلاد؛

براي دومين‌ بار در کشور اطلس شهر قزوين رونمايي شد

براي دومين‌ بار در کشور و براي نخستين بار در قزوين اطلس شهر قزوين در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري در برج ميلاد با حضور مسوولان استاني و كشوري رونمايي شد.

 

براي دومين بار در کشور و براي نخستين بار در قزوين اطلس شهر قزوين در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري در 9 اسفند ماه سال جاري در برج ميلاد با حضور مسوولان استاني و كشوري رونمايي شد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري و چهارمين همايش توسعه شهري به همت شهرداري قزوين در برج ميلاد از ساعت هشت و 30 دقيقه صبح تا 18 شب به مدت يک روز برپا شد كه در اين همايش برنامه‌هاي مختلفي از جمله رونمايي اطلس شهر قزوين برگزار شد.
براساس اين گزارش؛ اطلس شهر قزوين به عنوان ماخذ و منبع اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي اين شهر است و در اين اطلس آثار مختلفي از جمله سرشماري جمعيتي، آثار تاريخي، پيشينه تاريخي و توسعه شهري بعد از انقلاب اسلامي جمع‌آوري و سندسازي، مستندسازي و شناسنامه‌دار شده است.
بنابراين گزارش؛ در اين همايش كتاب و نرم افزار اطلس شهر قزوين كه حاصل تلاش يك ساله سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين است و با همكاري يكي از مشاورين متخصص تهيه گرديده و شامل كليه اطلاعات شهر قزوين در زمينه هاي فرهنگي، تاريخي، توسعه شهري و فعاليت‌ها و تلاش‌هاي مديريت شهري قزوين مي‌باشد؛ براي دومين بار در كشور رونمايي شد.
ارزيابي وضعيت و خصوصيات عمومي شهر بر اساس شاخص هاي مختلف، تهيه بانك اطلاعات و گزارش هاي مختلف در شهر از جمله اهداف تهيه اطلس جامع شهر قزوين است.
اطلس شهر قزوين در 400 صفحه تدوين شده است و اين اطلس در 9 فصل از جمله سرزمين ويژگي اجتماعي فرهنگي قزوين، سرزمين ويژگي اقتصاد شهري، سرزمين ويژگي ميراث فرهنگي و سرزمين ويژگي حمل و نقل را شامل مي شود.
گفتني است؛ اطلس شهر قزوين ساده و يکپارچه تدوين و مستند شده است که هر فردي مي‌تواند با ورق زدن اين اطلس به راحتي از آن استفاده کند.
از 73 منبع اطلس شهر قزوين تدوين شده است و فرآيند اطلس شهري در 15 ماه تهيه شده و در مدت پنج ماه صفحه‌آرايي و ويراستاري آن صورت گرفته است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط