چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۵

همایش توجیهی و جلسه آموزشی دستورالعمل نما و منظر شهری قزوین برگزار شد

همایش توجیهی و جلسه آموزشی دستورالعمل نما و منظر شهری با حضور نظری‌پور معاون شهرسازی و معماری، مدیران مناطق سه گانه، اعضای هیات مدیره و گروه‌های تخصصی سازمان نظام مهندسی و کارشناسان و مسئولان شهرسازی و مسئولان دفاتر طراحی استان در راستای اجرای دستورالعمل جدید نما و منظر شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ این همایش با هدف جلب مشارکت عمومی در فرآيند ساماندهی سيما و منظر شهری به منظور ارتقای فرهنگ شهرنشينی، توجه به ارتقای کيفی فضاهای شهری و عملياتی شدن دستورالعمل برای ساختمانهايی که در شهر قزوين احداث خواهند شد برگزار شد.

علی سلطانی، مدیر هماهنگی و نظارت بر ساخت و ساز معاونت شهرسازی و معماری نیز در این همایش گفت: هدف از اجرای این دستورالعمل افزايش کيفيت ساخت و سازهای شهری و نظارت بر اجرای خدمات مهندسان طراح و ناظر معماری و رعايت مقررات ملی ساختمان ايران و مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ايران و طرح جامع مصوب شهر قزوين است.

وی بر هماهنگی و همخوانی ساختمان های احداثی، با اقليم شهر قزوين، جلوگيری از اغتشاشات بصری با هدف ارتقای کيفی سيما و منظر شهری و حفظ و تقويت هويت و اصالت شهرسازی و معماری شهر قزوين تاکید و بیان کرد: بهبود  بخشيدن  به  شرايط زندگی  و  رفع  نيازهای  ساکنان  در  طراحی  فضاهای  عمومی  (نماد  منظره  شهر) از اولویت های مدیریت شهری قزوین می‌باشد که با جدیت به دنبال تحقق آن است.

در این همایش علی پوریوسفی درگاه، مسئول اداره نظارت بر ساخت و ساز معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین به تشریح دستورالعمل و مراحل اداری آن پرداخت و گفت: رعایت دستورالعمل نما و منظر شهری شهر قزوین از تاریخ ابلاغ در طراحی، محاسبه، نظارت، اجرا، بهره برداری و نگهداری ساختمان های واقع در محدوده شهری قزوین توسط شهرداری قزوین الزامی است.

معروفی، مسئول اداره نظارت بر طرح های توسعه شهری نیز در این همایش به روند تصویب دستورالعمل و اقدامات کمیته سیما و منظر شهری پرداخت و گفت: منظر شهری کلیدی برای شناخت فرهنگ و هویت یک شهر است.

در پایان این همایش جلسه پرسش و پاسخ در زمینه روند اجرایی شدن این دستورالعمل برگزار شد.

پایان پیام