یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۱۵

باباپور، دبير اجرايي نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري:

اطلس شهر قزوين رونمايي مي‌شود

براي دومين‌ بار در کشور و براي نخستين بار در قزوين اطلس شهر قزوين در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري در برج ميلاد رونمايي مي‌شود.

 

دبير اجرايي همايش ملي شهر و سيماي شهري در شهرداري قزوين گفت: براي دومين بار در کشور و براي نخستين بار در قزوين اطلس شهر قزوين در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري در 9 اسفند ماه سال جاري در برج ميلاد رونمايي مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، هومن باباپور با بيان اينکه نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري و چهارمين همايش توسعه شهري به همت شهرداري قزوين در برج ميلاد از ساعت هشت و 30 دقيقه صبح تا 18 شب به مدت يک روز برپا مي‌شود، افزود: در اين همايش برنامه‌هاي مختلفي از جمله رونمايي اطلس شهر قزوين برگزار مي‌شود.
دبير اجرايي همايش ملي شهر و سيماي شهري در شهرداري قزوين با اشاره به اينکه اطلس شهر قزوين به عنوان ماخذ و منبع اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي اين شهر است، بيان كرد: در اين اطلس آثار مختلفي از جمله سرشماري جمعيتي، آثار تاريخي، پيشينه تاريخي و توسعه شهري بعد از انقلاب اسلامي جمع‌آوري و سندسازي، مستندسازي و شناسنامه‌دار شده است.
وي اضافه كرد: در اين همايش كتاب و نرم افزار اطلس شهر قزوين كه حاصل تلاش يك ساله سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين است و با همكاري يكي از مشاورين متخصص تهيه گرديده و شامل كليه اطلاعات شهر قزوين در زمينه هاي فرهنگي، تاريخي، توسعه شهري و فعاليت‌ها و تلاش‌هاي مديريت شهري قزوين مي‌باشد؛ براي دومين بار در كشور رونمايي مي شود.
باباپور افزود: ارزيابي وضعيت و خصوصيات عمومي شهر بر اساس شاخص هاي مختلف، تهيه بانك اطلاعات و گزارش هاي مختلف در شهر از جمله اهداف تهيه اطلس جامع شهر قزوين است.
اين مسئول با بيان اينکه 100 سال از تأسيس شهرداري قزوين مي‌گذرد، گفت: سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين فيلمي با عنوان بلديه تا شهرداري قزوين و با مضمون روند شکل‌گيري شهر و شهرداري قزوين با همکاري صدا و سيما تهيه کرده است که به مناسبت صدمين سال تأسيس شهرداري اين شهر در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري و چهارمين همايش توسعه شهري رونمايي مي‌شود.
باباپور افزود: نسخه‌اي از فيلم بلديه تا شهرداري قزوين و اطلس شهر قزوين در قالب سي‌دي به حاضران در نهمين همايش ملي شهر و سيماي شهري و چهارمين همايش توسعه شهري اهدا مي‌شود.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط