پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

نظري‌پور:

طرح ساماندهی بلوار صنعت با رویکرد رونق گردشگری به تصویب رسید

فرزانه نظری‌پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: طرح ساماندهی بلوار صنعت با رویکرد رونق گردشگری به تصویب کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان قزوین رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظری‌پور با تاکید بر اهمیت و ضرورت تصویب طرح ساماندهی بلوار صنعت که یکی از ورودی‌های اصلی شهر قزوین است، افزود: طرح ساماندهی بلوار صنعت از سال 88 در دستور کار مدیریت شهری قزوین قرار داشت که به دلیل عدم تحقق طرح‌های قبلی و عدم استقبال شهروندان از طرح‌های تهیه شده، طرح ساماندهی این بلوار به مرحله اجرا نرسید.

وی افزود: برای اجرایی شدن طرح جدید جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی برگزار شد و حتی جلسات هم اندیشی متعددی با ساکنان و کسبه محور بلوار صنعت و نمایندگان همه ادارات ذی‌ربط استان برگزار شد.

معاون شهردار قزوین با تاکید بر اینکه ساماندهی ورودی‌های قزوین یک ضرورت به شمار می‌رود، بیان کرد: طرح ساماندهی محورهای ورودی قزوین با هدف ارتقای کیفیت و با لحاظ بحث‎های هویتی و شهروندی مورد توجه جدی مدیریت شهری قزوین قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی این بلوار با رویکرد جذب گردشگر که یکی از ورودی‌های اصلی شهر است، مجدد در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت، افزود: طرح جدید ساماندهی بلوار صنعت با نگاه ویژه به ایجاد هتل و مجتمع‌هاي پذيرايي و نيز انتقال و جابجايي مشاغل مزاحم شهري از این محور و با رویکرد محور گردشگری و پذیرایی به تصویب نهایی کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان قزوین رسید. 

معاون شهردار قزوین با اشاره به اینکه طرح ساماندهی بلوار صنعت توسط شهرداری قزوین تهیه و به کمیسیون طرح تفصیلی ارسال گردید، گفت: در جلسات کارشناسی طرح ساماندهی بلوار صنعت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در بیست و یکم آذرماه سال جاری به تصویب کارگروه امورزیر بنایی استان رسید که بعد از ابلاغ به شهرداری قابلیت اجرایی شدن دارد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط