چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۰۴

شهردار قزوين خواستارشد؛

خواهر خواندگي قزوين با يکي از شهرهاي کره جنوبي

نشست مشترک شهردار و مديران شهرداري فزوين با اساتيد دانشگاه ميونجي کره جنوبي و دانشگاه بين المللي امام با حضور رئيس شوراي شهر و معاون عمراني استانداري قزوين در سالن مفاخر شهرداري برگزارشد.

 

شهردار قزوين گفت: با توجه به قابليت ها و پتانسيل هاي فراوان گردشگري، علمي، کشاورزي، صنعتي و... استان قزوين زمينه هاي مناسب افزايش سطح همکاري بين ايران و کره جنوبي وجود دارد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در ديدار با اعضاي هيات علمي موسسه تحقيقاتي ميونجي کره جنوبي و دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) که با حضور رئيس شوراي اسلامي شهر و معاون امور عمراني استانداري قزوين در سالن مفاخر شهرداري برگزار شد، افزود: منطقه قزوين با 9 هزار سال قدمت به نام کاسپين و شهر قزوين با 1700 سال مدنيت و سابقه شهرنشيني، 2600هکتار باغشتان سنتي با درختان 700تا يک هزار ساله ويژگي ممتازي دارد.
وي با اشاره به اينکه شهر قزوين 400 سال پيش 54 سال پايتخت دولت صفوي بود و 1173 اثر تاريخي ثبت ملي شده است ، اظهارکرد: وجود 2 منطقه نمونه گردشگري، قرارگيري در کريدور شما لبه جنوب و شرق به غرب کشور و عبور 40 ميليون نفر در سال از اين مسير و وجود مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه به عنوان بزرگترين کاروانسراي درون شهري خاورميانه که با 200سال قدمت توسط شهرداري قزوين مرمت شده است از ديگر خصوصيات اين شهر است.
شهردار قزوين اعلام کرد: شهر قزوين، چهارمين شهر اهل بيت کشور است و زمينه هاي فراواني را براي گردشگري مذهبي دارد.
نصرتي با اشاره به بودجه 250 ميليون دلار شهرداري قزوين در سال جاري افزود: در حال حاضر پروژه هاي متعدد و فراواني براي توسعه شهر تعريف شده است.
وي با اعلام اينکه قزوين با شهر بيشکک قرقيزستان خواهر خوانده است،بيان کرد: به دنبال خواهرخواندگي با شهر هاي کربلا و پاريس نيز هستيم.
شهردار قزوين با اشاره به اشتراک هاي فرهنگي ايران و کره خواستار پيشنهاد اعضاي هيات علمي دانشگاه ميونجي کره براي خواهرخواندگي قزوين و يکي از شهرهاي مستعد در کره جنوبي و تبادل اطلاعات و دانش شهري بين قزوين و اين دانشگاه کره اي شد.
پروفسور لي، رئيس دانشگاه ميونجي کره جنوبي:
اميدوارم روابط صميمانه دو کشور گسترش پيدا کند
پروفسور لي، رئيس دانشگاه ميونجي کره جنوبي نيز گفت: اميدوارم روابط صميمانه دو کشور گسترش پيدا کند.
 وي با اظهار خوشحالي از حضور در شهر تاريخي قزوين گفت: سعي مي کنيم زمينه هاي خواهر خواندگي شهر قزوين را با يکي از شهر هاي کره براي افزايش تبادل فرهنگي فراهم شود.
حسيني مقدم، رييس دفتر رياست دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) نيز با اشاره به همکاري 2 ساله اين دانشگاه با دانشگاه ميونجي کره جنوببي افزود: دانشگاه امام با هدف ارتقاي سطح علمي دانشگاه و مشابهت هاي فرهنگي کشور هاي هدف را انتخاب مي کند.
وي با اشاره به حضور آقاي معصومي فر به عنوان سفير ايران در کره جنوبي که يک قزويني هستند، افزود:  سفير ايران دو دانشگاه در کره براي همکاري معرفي کردند و ما هم با توجه ويژگي هاي ماه بهمن و تاريخ سازي اين ماه در ايران، اين ماه را براي عقد تفاهم نامه همکاري دوجانبه انتخاب کرديم.
وي با اظهار اينکه مردم کره بر روي استقلال در عرصه هاي علمي، فناوري و تکنولوژي اهميت زيادي قائلند،افزود: زمينه هاي مشترک ارزشي فراواني براي گسترش همکاري بين دو کشور وجود دارد و اعضاي هيات علمي دانشگاه ميونجي براي بررسي ظرفيت هاي ايران براي همکاري در زمينه اقتصادي و گردشگري، صنعت و.. حضور پيدا کرده اند.
دکتر مظفري از اعضاي هيات علمي دانشگاه امام و استاد مدعو دانشگاه مينوجي نيز افزود: با توجه به برگزاري فستيوال هاي فراوان در شهر هاي کره جنوبي در ارديبهشت ماه بهتر است بسته اي فرهنگي ويژه اي براي حاضرين در اين جشنواره ها که بعضا به 200هزار نفر مي رسد فراهم شود.
وي با اظها اينکه مردم کره جنوبي ف کشور ترکيه را به عنوان يکي از اولويت گردشگري انتخاب مي کنند، تصريح کرد: در صورت شناخت ايران و قزوين، امکان انتخاب ايران به عنوان هدف گردشگري براي مردم کره به شکل قابل ملاحظه اي افزايش مي يابد.
پايان پيام