شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۰۳

نظری‌پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین:

مالکان پلاک‌های در حال ساخت و ساز باید نسبت به طراحی جداره مناسب برای تردد آسان و مطمئن عابران اقدام کنند

فرزانه نظری‌پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: مالکان پلاک‌های در حال ساخت و ساز و تعمیرات که در خیابان‌های اصلی و گذرهای پرتردد قرار دارند، باید علاوه بر رعایت مبحث 12 مقررات ملی ساختمان مبنی بر رعایت ایمنی و حفاظت کار در حین عملیات ساختمانی باید نسبت به طراحی جداره مناسب برای تردد آسان و مطمئن عابران و استفاده از مصالح و نمای مناسب اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ نظری‌پور تصریح کرد: این اقدام در راستای ارتقاء کیفی و بصری سیما و منظر شهری و ایمنی عابران انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: طرح جداره ساختمانهای در حال احداث و تعمیر در زمان ارائه نقشه‌های ساختمانی توسط مهندسان مربوطه، شهرداری و سازمان نظام مهندسی باید مورد تائید قرار بگیرد و اجرای آن نیز باید توسط مهندس ناظر در مرحله پی‌سازی ساختمان گزارش شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: جداره ساختمان باید تا پایان اجرای نمای ساختمان و با کیفیت مطلوب نگه‌داری شود و قبل از صدور پایان کار ساختمانی با انجام ترمیم کف‌سازی معبر جمع‌آوری شود.

معاون شهردار قزوین با اشاره به اینکه جداره دیوار ساختمان باید استحکام کافی و مناسب داشته باشد و داخل کارگاه از معبر نمایان نباشد، گفت: محل اجرای جداره در دیوار موجود پلاک و یا محل قبل از عقب نشینی پلاک‌های موجود در خیابان‌های اصلی و گذرهای پرتردد است که مالکان در هنگام ساخت و ساز و تعمیرات یک متر از پیاده‌رو را تصرف و باقی مانده را به صورت مطلوب ایمن‌سازی و نماکاری می‌کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط