سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

نظری‌پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین:

ارائه گزارش وضعیت بستر زیر فونداسیون ساختمان واقع در بافت قدیمی توسط مهندسان ناظر سازه و تاسیسات الزامی شد

فرزانه نظری‌پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: ارائه گزارش وضعیت بستر زیر فونداسیون ساختمان از لحاظ نوع خاک و چاه‌های زیرزمینی قبل از صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های قدیمی توسط مهندسان ناظر سازه و تاسیسات مکانیکی الزامی می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ نظری‌پور افزود: بر اساس مصوبه جلسه هیات چهار نفره استان، ساختمان‌هایی که در بافت‌های قدیمی شهر قرار دارند، مهندسان ناظر سازه و تاسیسات مکانیکی باید قبل از شروع عملیات ساختمانی، نسبت به تهیه گزارش وضعیت بستر زیرفونداسیون از لحاظ نوع خاک و چاه‌های زیرزمینی اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری قزوین پس از اخذ این گزارش که توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تائید گردیده است، نسبت به صدور پروانه ساختمانی اقدام خواهد کرد، تصریح کرد: در بخش نظارت ساختمان‌های واقع در بافت قدیمی باید از مهندسان پایه دو و بالاتر استفاده شود.

معاون شهردار قزوین ادامه داد: با توجه به وجود خاک سست و دستی از عمق 4 تا 8 متر و همچنین حساسیت‌های مربوط به لزوم پایدارسازی بستر زیر پی ساختمان‌های واقع در بافت‌های قدیمی، اجرای شمع و لحاظ کردن آن در محاسبات و نقشه‌های سازه الزامی است که توسط سازمان نظام مهندسی تائید و به شهرداری به هنگام صدور پروانه ساختمانی ارسال می‌شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط