سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

نظری پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین:

احداث اتاق مادر و کودک در امکان عمومی اجباری می‌باشد

فرزانه نظری پور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از اجرای بخش‌نامه 245 مبنی بر احداث اتاق مادر و کودک در امکان عمومی خبر داد.

به گزارش روابط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ نظری پور هدف از اجرای این بخشنامه را ارتقاء سلامت و بهداشت مادران و کودکان و حفظ شئونات دینی و فرهنگی مادران در اماکن عمومی دانست.

وی اجرای این بخشنامه را از نیازها و درخواست های مادران عنوان و بیان کرد: احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای عمومی باعث خواهد شد مادران بتوانند در فضای امن و آرام به کودکان خود رسیدگی کنند .

این مقام مسوول اظهار کرد: در این بخش نامه مراحل مکان یابی و استانداردهای لازم برای طراحی و اجرای اتاق مادر و کودک پیش بینی شده است.

نظری پور اضافه کرد: در طراحی اتاق مادر و کودک از متخصصان رشته کودک یاری، مشاوران تغذیه کودکان و روانشناسان کودک بهره برداری خواهد شد.

معاون شهردار قزوین نیز با بیان اینکه فضاهای شست و شوی کودک، استراحت، شیردهی و ....در این اتاق دیده خواهد شد، تاکید کرد: احداث اتاق مادر و کودک در اماکن عمومی به ویژه در پایانه‌های مسافربری، مجتمع‌های تجاری، بیمارستان‌ها  پس از ابلاغ این بخشنامه اجباری می باشد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط