چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۹

خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين:

طرح احياي گرمابه رضوي شهر قزوين در دست تهيه مي‌باشد

طرح احياي گرمابه رضوي با كاربري پيشنهادي آب درماني و حجامت توسط مشاور سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در دست تهيه مي‌باشد.

 

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: طرح احياي گرمابه رضوي توسط مشاور سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در دست تهيه مي‌باشد و کاربري پيشنهادي حمام رضوي آب درماني و حجامت است.
عليرضا خزائلي، با بيان اين مطلب که با توجه به ويژگي هاي عملکردي گرمابه‌ها در مقياس شهري، معمولا اين مکان ها در جوار فضاهاي اصلي شهر مانند مسجد جامع، بازار يا ميدان‌هاي اصلي شکل گرفته‌اند، افزود: تاکنون 18 گرمابه تاريخي در شهر قزوين به ثبت رسيده است كه اغلب آنها در محله‌هاي تاريخي شهر و در مرکز اين محله‌ها و گذرهاي اصلي واقع شده‌اند.
اين مقام مسوول خاطرنشان کرد: گرمابه رضوي واقع در محدوده بازار مي‌باشد و بين مجموعه سعدالسلطنه و مسجد النبي قرار گرفته است،، محدوده کالبدي اين گرمابه از شمال به سراي بهشتيان، از شرق به راسته وزير، از غرب به جلو خان مسجد النبي و از جنوب محدود به کوچه اي است که راسته وزير را به مسجد النبي وصل مي‌کند.
خزائلي افزود: با توجه به تعدد فضاهاي موجود در گرمابه رضوي، مي‌توان آن را از وسيع ترين گرمابه هاي شهر به شمار آورد، همچنين تنوع فضايي و سبک معماري اين گرمابه با ديگر گرمابه هاي شهر متفاوت بوده و به همين دليل مورد توجه است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط