سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

به مناسبت روز جهاني معلولان؛

اولين سامانه جامع مناسب‌سازي فضا و امکانات شهري توسط شهرداري قزوين رونمايي شد

اولين سامانه جامع مناسب‌سازي و ايجاد قابليت دسترسي به فضا و امکانات شهري براي آسيب مندان(معلولين و سالمندان) در قزوين با حضور علي صفري سرپرست شهرداري قزوين و توسط حسن رجبي از کارکنان روشندل معاونت شهرسازي و معماري، رونمايي شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ اولين سامانه جامع مناسب‌سازي و ايجاد قابليت دسترسي به فضا و امکانات شهري براي آسيب مندان(معلولين و سالمندان) در استان قزوين توسط حسن رجبي از کارکنان روشندل معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين طراحي و راه‌اندازي شده است.

بر اساس اين گزارش؛ آيين رونمايي با حضور علي صفري سرپرست شهرداري قزوين، معاون مالي و اداري، معاون شهرسازي و معماري، معاون توسعه و برنامه ريزي، مديرعامل سازمان فاوا و سرپرست اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين برگزار شد.

در اين گزارش آمده است؛ اولين سامانه جامع مناسب‌سازي و ايجاد قابليت دسترسي به فضا و امکانات شهري در راستاي تحقق عدالت اجتماعي، تعامل و ارتباط بين دستگاه‌هاي اجرايي، نظارتي و شهروندان، توسعه پايدار در سايه دسترس‌پذيري راه‌اندازي شده است.

بر اساس اين گزارش؛ شهرداري قزوين تلاش دارد با مشارکت تشکل‌هاي مردم نهاد و شهروندان گام‌هاي موثري براي داشتن شهري مناسب به منظور استفاده عابران پياده‌ بردارد و در همين راستا اين سامانه با قابليت دسترسي و با هدف بسترسازي براي تحقق محيطي مناسب با فرصت هاي برابر در بخش هاي مختلف، از جمله شهرسازي، حمل و نقل، فرهنگي، خدماتي، ورزشي و تفريحي راه‌اندازي شده است.

گفتني است؛ اين سامانه  به آدرس http://dastrespaziri.ir داراي برخي امکانات مانند آخرين احبار مناسب سازي و اطلاعيه هاي مرتبط، طرح هاي در دست اقدام، طرح هاي پيشنهادي، نظرات شهروندان، نظرات تشکل هاي مردم نهاد سالمندان، معلولين و جانبازان، نظرات دستگاه هاي مرتبط، الگوهاي موفق فراملي، نمونه‌هاي موفق فراملي، آئين‌نامه‌ها و مقررات ملي، مصوبات شوراي اسلامي شهر در رابطه با دسترس پذير کردن فضا و امکانات شهري، صورت جلسه‌ها، همايش‌ها و مقالات تحقيقات و داده‌هاي علمي است.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط