سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۲

نظري پور، معاون شهرسازي ومعماري شهرداري قزوين:

دريافت نقشه "چون ساخت" در ساختمان‌هاي بلندمرتبه تصويب شد

فرزانه نظري‌پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: دريافت نقشه‌هاي "چون ساخت" در ساختمان‌هاي بلند مرتبه (گروه ج و د) در زمان صدور پروانه ساختماني تصويب شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري‌پور افزود: با توجه به مغايرت نقشه‌هاي اجرايي با نقشه‌هاي ارايه شده در زمان صدور پروانه ساختماني، مجري مکلف است در راستاي اجراي مباحث مقررات ملي ساختمان  نقشه هاي "چون ساخت" ساختمان هاي بلند مرتبه گروه " ج و د" را تهيه کند و در هنگام صدور پايان کار به شهرداري مربوطه تحويل دهد، بر اين اساس معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين بخشنامه 299 (نقشه هاي چون ساخت) را تهيه کرده است.

وي بيان کرد: اين بخشنامه به مديران مناطق سه گانه شهرداري قزوين ابلاغ شده است که در هنگام صدور پايان کار، شهرسازي از مجريان و مالکان مدارک لازم را اخذ کنند.

اين مقام مسوول به مصوبات اين بخشنامه اشاره و اظهار كرد: در اين بخش‌نامه مجري مکلف است نقشه‌ها را به همان صورتي که اجرا شده (نقشه‌هاي چون ساخت)  اعم از معماري و سازه براي ساختمان‌هاي بلندمرتبه گروه "ج و د" و کاربري‌هاي عمومي تهيه کند و پس از تاييد و امضا ناظران آن را در قالب يک حلقه cd  يا فايل به شهرداري مربوطه تحويل دهند.

نظري‌پور افزود: اجراي اين بخشنامه باعث مي‌شود در صورت بروز حادثه، سازمان آتش نشاني و ايمني با در دست داشتن نقشه‌هاي ساختمان با اطلاعات دقيق، هر چه بهتر و با سرعت عمل بيشتر اقدام کنند.

گفتني است؛ نقشه "چون ساخت" به نقشه‌هاي سازه‌اي گفته مي‌شود که از وضعيت موجود و اجرا شده سازه برداشت مي‌شود و معمولا با نقشه‌هاي اجرايي متفاوت است.

پايان پيام