شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۳

فرزانه نظري پور معاون شهرسازي شهردار قزوين خبرداد؛

برگزاري مسابقه نقاشي کودکان با موضوع محله خوب توسط دفتر تسهيلگري محله ديمج قزوين

برگزاري مسابقه نقاشي کودکان با موضوع محله خوب توسط دفتر تسهيلگري محله ديمج با حضور مسئولان سازمان نظام مهندسي ساختمان، اداره کل راه و شهرسازي، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين، سازمان مديريت پسماند و سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي حوزه معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ فرزانه نظري پور گفت: دفتر تسهيلگري محله ديمج در راستاي مشارکت قشرهاي مختلف محله در تصميم‌گيري و شناسايي نيازهاي اهالي محله، اقدام به برگزاري نمايشگاه از آثار نقاشي ارسال‌شده توسط 80 نفر از کودکان و نوجوانان محله ديمج در سه رده سني 4 تا 7 سال، 8 تا 11 سال و 12 تا 15 سال کرد.

وي با بيان اينکه اين نمايشگاه با استقبال کودکان و نوجوانان محلي همراه  شد، افزود: اين نمايشگاه با حضور مسئولان سازمان نظام‌مهندسي ساختمان، اداره کل راه و شهرسازي، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين، سازمان مديريت پسماند و سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين برگزار شد.

معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين خبرداد: در ابتداي اين مراسم هدف از تأسيس اين دفتر اجراي قانون حمايت و توليد عرضه مسکن در راستاي بهسازي و احياء بافتهاي قديمي و مشارکت ساکنين در اجراي طرح‌هاي توانمندسازي شهري و رشد فرهنگي محلات و کمک به آگاه‌سازي ساکنين در اجراي برنامه‌هاي سازمان‌هاي دخيل در اين امر شامل استانداري، نظام‌مهندسي، راه و شهرسازي و شهرداري ارائه شد و همان شعار قديمي شهر ما خانه ما فقط در صورتي اجرايي مي‌شود که مردم آن را باور و در آن مشارکت کنند.

نظري پور ادامه داد: هدف ما از برگزاري مسابقه نقاشي نيازسنجي يک محله خوب توسط کودکان ساکن در اين محله بود تا ضمن فرهنگ‌سازي در خانواده‌ها توسط کودکان، مردم تصميم گير اصلي درزمينه? اداره محله خود باشند. البته ما به هزينه‌هايي که در برگزاري اين برنامه و ادامه کار دفتر تسهيلگري متحمل مي‌شويم به‌عنوان سرمايه گزاري نگاه مي‌کنيم که بتوانيم از فوايد اين فرهنگ‌سازي در راستاي داشتن شهر بهتر استفاده کنيم و در اين راستا معتقديم به مقوله خود مراقبتي در محلات بايد دوباره توجه شود که اين مسئله تنها باهمت و همراهي ساکنين قابل انجام است.

در ادامه مراسم نماينده حوزه معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين ضمن ابراز خوشحالي از حضور در جمع کودکان اين محله و بازديد از نمايشگاه نقاشي عنوان کرد: قطعاً با تشکيل دفتر تسهيلگري و مشارکت کودکان در امر فرهنگ‌سازي مي‌توانيم اميدوار باشيم که دفتر تسهيلگري در محلات ديگر هم تشکيل شود و نشاط و شادي در کل محلات شهر جاري گشته و اميدواريم با پايه‌گذاري خوب در اين محله شاهد موفقيت اين طرح در کل شهر باشيم.

و نيز همکاران سازمان مديريت بر پسماند شهرداري قزوين ضمن تشکر از برگزاري اين مراسم افزود بحران زيست‌محيطي در شهرها براثر توليد فراوان زباله گريبان گير جوامع بشري است که با توجه به قابل بازيافت بودن بيست درصد از زباله‌ها مي‌توانيم در سال دو ميليارد توماني صرفه‌جويي کنيم که اين مبلغ مي‌تواند براي زندگي بهتر شهروندان هزينه شود و ما آمادگي کامل داريم تا هر نوع کمک و همکاري در اين زمينه با دفتر تسهيلگري داشته باشيم. 

در ادامه کارگاه آموزشي تفکيک زباله از مبدأ و حفظ محيط‌زيست، توسط کارشناسان سازمان مديريت بر پسماند شهرداري قزوين برگزار شد و کودکان شرکت‌کننده در مسابقه نقاشي باعلاقه در مباحث مطرح‌شده در اين کارگاه مشارکت کردند.

در پايان اين مراسم مدعوين از نمايشگاه آثار کودکان بازديد کردند و از تمامي 80 کودک شرکت‌کننده در مسابقه با اهدا جوايز تقدير شد.

 

 

 

تصاویر مرتبط