پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۰۷

نظري پور، معاون شهرداري قزوين:

مهندسان مهم‌ترين رکن نظارت در ساخت‌وساز کشور هستند

فرزانه نظري‌پور، معاون معماري و شهرسازي شهرداري قزوين گفت: توجه به کيفيت ساخت‌وساز در جهت حفظ سرمايه ملي جزوه اهم وظايف مهندسين و سازندگان و دست‌اندرکاران صنعت ساخت‌وساز مورد کم‌توجهي قرارگرفته و نياز به تحقيق و توجه بيشتر توسط سازندگان دارد.

نظري پور افزود: کيفيت به‌عنوان يکي از مهم‌ترين شاخص‌هاي موفقيت در پروژه‌هاي ساخت، نقش مهمي در کاهش هزينه‌ها و جلوگيري از هدر رفتن سرمايه‌هاي عظيم ملي دارد.

وي بابيان اينکه مهندسان ناظر مهم‌ترين رکن نظارت در ساخت‌وساز کشور هستند خاطرنشان کرد: همواره سهم بزرگي از سرمايه‌هاي ملي کشور در قالب احداث واحدهاي مسکوني، تجاري، اداري، آموزشي، بهداشتي، فرهنگي و... صرف طرح‌هاي ساختماني و صنايع وابسته به آن مي‌شود.

معاون معماري و شهرسازي شهرداري قزوين با اعلام اينکه در بهره‌برداري مناسب از اين ثروت کلان ملي، رعايت اصول و استانداردهاي کيفيت در طراحي و توليد انتخاب مصالح مرغوب و استفاده از نيروي انساني متخصص و آموزش‌ديده، بالاترين اهميت را در ساخت‌وسازها دارد، افزود: سازندگان بايد به اين موضوع توجه خاصي داشته باشند و رعايت آن زمينه‌ساز بهبود کيفيت زندگي شهروندان است و از هدر رفت منابع و سرمايه‌هاي ملي مي‌کاهد.

نظري پور با اظهار اينکه با توجه به پتانسيل خوب مهندسي که در شهر قزوين وجود دارد، تصريح کرد: مهندسان و متخصّصان در رشته‌هاي هفت‌گانه با ظرفيت حدوداً 9 هزارنفري آمادگي بسيار مطلوبي در جهت ساخت‌وساز‌هاي مطلوب با رعايت مقررات مالي ساختمان برخوردار هستند که مي‌توان از اين پتانسيل در جهت ارتقاي کيفيت و افزايش ايمني در ساخت‌وسازي‌هاي شهر قزوين بهره‌برداري کرد.

 

تصاویر مرتبط