یکشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۱۹

نظري‌پور، معاون شهردار قزوين خبر داد؛

تصويب افزايش سرانه پارکينگ تالارهاي پذيرايي قزوين

فرزانه نظري پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: افزايش سرانه پارکينگ تالارهاي پذيرايي در کميسيون ماده پنج به تصويب رسيد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري‌پور افزود:  موضوع تامين پارکينگ يکي از مهمترين امکانات خدماتي و رفاهي در تالارهاي پذيرايي و رستوران‌ها مي‌باشد و مراجعيني که به اينگونه اماکن مراجعه مي‌کنند علاقه‌اي به سرگرداني براي پيداکردن جاي پارک ندارند، و اين سرگرداني در نهايت منجر به نگراني درباره امنيت اتومبيل به خصوص در اماکن شلوغ مي‌شود.

اين مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اهميت اين موضوعات و نيز به دليل ضرورت بهره مندي تالارها و رستوران‌ها از فضاي مناسب با نياز شهروندان، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين بر آن شد تا ضوابطي براي صدور مجوز ساخت در اين کاربري ها تدوين کرده تا امنيت و آسايش را براي شهروندان تامين کند.

وي افزود: با توجه به نياز اماکني چون تالار پذيرايي و رستوران به پارکينگ بيشتر به خصوص در پيک ساعتي خاص از شبانه روز و ازدهام وسايل نقليه مراجعان در اطراف اين نوع کاربري ها که بعضا مزاحمت‌هايي نيز براي همسايگان به وجود مي‌آورد ، موضوع در جلسات کميته فني و کميسيون طرح تفصيلي مطرح و مقرر شد تا دلايل توجيهي و ضوابط پيشنهادي افزايش سرانه پارکينگ در تالارهاي پذيرايي در سطح شهر قزوين تدوين و به کميسيون ماده پنج ارسال و مورد بررسي قرار گيرد .

وي گفت: در ادامه معاونت شهرسازي و معماري اين ضوابط را پس از مطالعات کارشناسان حوزه طرح تفصيلي تدوين کرد و به دبيرخانه کميسيون ارسال شد.

نظري پور بيان کرد: در تاريخ 28 بهمن سال 94  اين موضوع در کميسيون مربوطه مطرح و با افزايش سرانه پارکينگ تالارهاي پذيرايي هر 100 مترمربع به 8 واحد پارکينگ موافقت شد.

اين مقام مسوول بيان کرد:  همچنين پيشنهاد شد در صورت احداث تالارهاي پذيرايي در هر يک از کاربري هاي مجاز طرح تفصيلي سطح اشغال زمين براي تامين فضاي باز 50 درصد و دسترسي سواره و پياده از محور اصلي صورت گيرد و پيش بيني دسترسي از معابر فرعي همجوار و بن بست به هر نحوي ممنوع اعلام شد.

پايان پيام

 

 

تصاویر مرتبط