سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۶

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

اجراي فاز سوم بوستان بانوان قزوين در دستور کار قرار مي گيرد

با استقبال بانوان قزويني از بوستان بانوان موجود و بنا به درخواست مديريت منطقه دو شهرداري، سازمان خدمات طراحي، طراحي فاز دوم و سوم بوستان بانوان در زمين ضلع شرقي بوستان فعلي در دستور کار خود قرار داده است.

 

محمد اسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين، با بيان اين که يکي از انواع بوستان هاي موضوعي، بوستان بانوان است که محيطي سالم، پر نشاط و امن جهت ورزش، تفريح و انجام فعاليت هاي مخصوص بانوان پديد مي آورد، گفت: اين نوع از بوستان ها در سال هاي اخير به شدت مورد توجه قرار گرفته و در بسياري از شهرهاي کشور مانند؛ تهران، قزوين، زنجان، دزفول، بروجرد به بهره برداري رسيده است.
حافظي با اشاره به استقبال بانوان قزويني از بوستان بانوان گفت: برهمين اساس و بنا به درخواست مديريت منطقه دو شهرداري، سازمان خدمات طراحي در مرداد ماه سال 89 طراحي فاز دوم و سوم بوستان بانوان در زمين ضلع شرقي بوستان فعلي را در دستور کار خود قرار داد و پس از انجام مراحل طراحي در آذر ماه سال جاري، فاز دوم طرح جهت اجرا به حوزه منطقه دو شهرداري ارسال شد.
مديرعامل سازمان خدمات طراحي درخصوص مشخصات اين پروژه اظهار کرد: بوستان بانوان موجود در زميني به مساحت27 هزار متر مربع احداث و به بهره برداري رسيده و سايتي كه براي توسعه اين بوستان درنظرگرفته شده در دوبخش جد از هم قرار گرفته است.
اين مقام مسوول ادامه داد: فاز دوم طرح شامل زمين بخششـرقي به مساحت 9 هزار و 765 مترمربعمي باشد که از شمال به بلوار بهشتي، از شرق به ميدان شهيد بابايي و خيابان دهخدا و از غرب و جنوب، به بوستان بانوان فعلي منتهي شده و هم اکنون در مرحله اجرا مي باشد.
حافظي در خصوص فاز سوم طرح بوستان بانوان گفت: اين بخش زمين، بخش غربي است که داراي مساحت 10 هزار و 330مترمربع مي باشد و هم اکنون براي كاشت و توليد سبزيجات مورد استفاده قرار مي گيرد.
بنا به گفته وي، بخش غربي اين زمين از شمال به بلوار بهشتي، از غرب به بلوار دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)، از شرق به بوستان موجود و از جنوب به خيابان هزار جريب منتهي مي شود که به عنوان فاز سوم بوستان بانوان طراحي و جهت اجرا به دستگاه بهره بردار سپرده شد.
اين مقام مسوول اضافه کرد: با توجه به وجود درختان بسياري که برخي از آنها کهنسال نيز مي باشند، اولويت طراحي در اين بخش، حفظ درختان موجود و طراحي سازگار با طبيعت و بستر سايت در نظر گرفته شد.
وي در خصوص عمدهترينعملكردهاوفعاليتهاييكهدراينبخش از بوستاندر نظر گرفته شده است، اظهار کرد: ورودي، مسير پياده روي، رواق سبز، آلاچيق و فضاي نشستن، باغچه هاي کاشت گياهان دارويي، نمايشگاه عرضه توليدات بانوان سرپرست خانوار، محوطه بازي کودکان، کرت هاي سبزي کاري، غرفه فروش محصولات فرهنگي و ايستگاه روزنامه خواني در طراحي اين بوستان در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است؛ پروژه طراحي فاز سوم بوستان بانوان با مسووليت ساناز کريميان ها کارشناس سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين انجام شده است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط