شنبه ۱۳۹۰/۱۲/۲۰

نصرتي، شهرداري قزوين در نشست خبري:

شهر قزوين را متفاوت‌تر از شهرهاي ديگر خواهيم کرد

شهرداري قزوين در سال آينده با شعار تحقق توسعه پايدار شهري با رويکرد فرهنگي - اجتماعي و اعتمادي سازي ارايه خدمات به شهروندان را آغاز خواهد کرد.

 

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: مديريت شهري طبق برنامه چشم انداز توسعه پايدار شهر با اجراي پروژه‌هاي عمراني متعدد در همه زمينه‌ها به دنبال ايجاد يک شهر تاريخي، فرهنگي، گردشگري، دانشگاهي و علمي با مديريت هاي تجاري و بازرگاني است تا شهر قزوين را متفاوت‌تر از شهرهاي ديگر کند.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ نصرتي در نشست خبري که در راستاي ارايه آخرين برنامه هاي مديريت شهري برگزار شده بود با تشکر از اصحاب رسانه جهت همکاري و همراهي با مديريت شهري در سال 90 براي اطلاع رساني تخصصي، درست و به موقع از اقدامات مجموعه مديريت شهري به شهروندان و انتقال انتقادات شهروندان به مجموعه مديريت شهري بيان کرد: در راستاي اطلاع رساني به موقع و تخصصي به شهروندان اقدامات خوبي توسط اصحاب رسانه صورت گرفته است اما بايد بيشتر از اين ها کار شود تا زمينه‌هاي مشارکت شهروندان با مديريت شهري بيشتر فراهم شود.
نصرتي با تاکيد بر اينکه ارتباط متقابل بين شهروندان و مجموعه مديريت شهري باعث خواهد شد نگهداري و مديريت شهر راحت تر شود، افزود: فرصتي است سپاسگزاري از مردم هم استاني ها و شهروندان قزويني براي حضور منسجم و پرشور در نهمين انتخابات مجلس شوراي اسلامي کنم که نمايندگان مورد نظر خود را وارد مجلس کردند.
شهرداري قزوين ادامه داد: از همين جا خوشحالي مجموعه مديريت شهري و شوراي اسلامي شهر را براي ورود نمايندگان خوب به مجلس اعلام را مي کنم و از طرفي هم خوشحال هستيم که از استان در حقيقت 7 نماينده وارد مجلس شدند و صاحب هفت نماينده آقايان حجت الاسلام ابوترابي از تهران، رحماني، عباس پور، داوود محمدي، حجت الاسلام حسيني و دو نماينده ديگر قزويني در ابهر و بيجار هستيم و اين جاي بسيار خوشحالي است که هفت نماينده شهر قزوين را به خوبي مي شناسند و مي توانند در حل مشکلات اين شهر کمک خوبي بکنند.
اين مقام مسوول با اشاره به اينکه توانستيم در کنار شوراي اسلامي شهر قزوين با يک همبستگي ويژه سال 90 را سپري کنيم، گفت: مديريت شهري توانست با کمک‌هاي استاندار و ديگر مديران استاني و شهري کارنامه خوبي را ارايه کند.
وي با بيان اينکه در سال جاري تعداد زيادي پروژه عمراني آغاز گرديد و تعدادي هم در روزهاي اول مهرماه سال جاري به بهره برداري رسيد، افزود: در شهريور ماه سال جاري شاهد افتتاح يک تقاطع غير همسطح بوديم.
با تمام ناملايمات اقتصادي از برنامه زماني عقب نيستيم
نصرتي ادامه داد: خوشبختانه از برنامه زمانبندي اجراي پروژه هاي عمراني در سال جاري با تمام ناملايمات اقتصادي عقب نيستيم و مجموعه مديريت شهري به کار خود با تمام همت کار خود را ادامه مي دهد.
شهردار قزوين با بيان اينکه اجراي پروژه عمراني تقاطع هاي غيرهمسطح سرداران و نصر طبق برنامه زمان بندي در حال اجرا مي باشد، افزود: همچنين پروژه پل شهيد مطهري يک و دو، تقاطع غيرهمسطح شهيدباهنر حدفاصل کانال آبرساني تا بلوار امام علي(ع) طبق برنامه زمانبندي شده در حال اجرا است و در شهريور ماه سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
اين مقام مسوول با بيان اينکه از 374 ميليارد تومان بودجه پيش بيني شده در سال جاري 85درصد آن در زمينه نقدي و 90درصد در زمينه غيرنقدي محقق شده است، بيان کرد: سعي شده کليه پروژه هاي عمراني و فرهنگي و ... بر اساس چشم انداز توسعه پايدار شهر تعريف و اجرايي شود.
وي ادامه داد: طبق برنامه چشم انداز دقيقا به دنبال يک شهر تاريخي، فرهنگي، گردشگري، دانشگاهي و علمي با مديريت هاي تجاري و بازرگاني هستيم تا شهر قزوين متفاوت تر از شهرهاي ديگر باشد.
نصرتي تصريح کرد: کليه اقدامات و برنامه هاي که در حال اجرا و برنامه ريزي مي باشد، بر اساس يک هدف است و از پراکنده کاري جلوگيري خواهيم کرد.
معرفي قزوين به عنوان يک قطب گردشگري
شهردار قزوين با اشاره به برگزاري دومين جشنواره اسباب بازي و ارتباط برگزاري اين جشنواره با شهرداري قزوين توضيح داد: برگزاري اين جشنواره يکي از ماموريت هاي ما در کنار ديگر دستگاه ها است تا بتوانيم قزوين را به عنوان يک شهر گردشگري در فضاي تاريخي و فرهنگي معرفي کنيم.
اين مقام مسوول ادامه داد: جذابيت‌هاي گردشگري در شهر قزوين شايد در سطح کشور بي نظير باشد، اما گردشگري داخلي کمي وجود دارد و اما با برگزاري اين جشنواره مي توانيم محيطي را فراهم کنيم تا قزوين در آينده نزديک به عنوان يک قطب گردشگري در کشور مطرح شود.
وي تصريح کرد: اگر همزمان در شهر قزوين مجوز احداث 5 هتل و برج هاي تجاري داده مي شود و با استقبال بخش خصوصي اجرايي مي شود در راستاي يکي از چشم اندازهاي توسعه شهر قزوين به عنوان شهر گردشگري مي باشد و اجراي اين نوع برنامه‌ها طي يک برنامه سه ساله با هدف ادامه دارد.
نصرتي افزود: فضاهاي تفريحي متعددي در زرشک، کامان و بوستان باراجين در راستاي چشم انداز توسعه شهر قزوين در حال احداث است.
شهردار قزوين بيان کرد: احداث و اجراي 12 تقاطع غير همسطح که از سال 89 آغاز و تا سال 92 ادامه دارد در راستاي چشم انداز شهر قزوين براي بهبود عبور و مرور شهر قزوين در دستور کار قرار گرفته است.
اين مقام مسوول بيان کرد: هدف از اينکه در سربرگ‌هاي شهرداري قزوين نوشته مي‌شود "شهر قزوين؛ چهارمين حرم اهل بيت(ع) و پايتخت خوشنويسي" به دنبال رسيدن به يک قطب گردشگري و مذهبي هستيم.
وي افزود: با وجود امامزاده حسين بن الرضا (ع) که توسعه و تملک آن آغاز شده است و در يک برنامه سه ساله اجرايي خواهد شد و بقعه متبرک چهار انبياء مي توان شرايطي را فراهم کرد تا شهر قزوين به يک شهر فرهنگي و مذهبي و در خور شان تبديل شود.
نصرتي به احداث متروي قزوين و تهران اشاره و بيان کرد: احداث متروي تهران به قزوين که با همکاري ويژه حجت الاسلام ابوترابي و استاندار قزوين در بودجه سال 91 پيش بيني شده است و در برنامه سه ساله اجرايي خواهد شد، مي تواند با ارتباط تهران به قزوين با سرعت بالا جذابيت هاي قزوين را به اوج خود برساند.
به دنبال ثبت جهاني باغستان قزوين هستيم
شهردار قزوين افزود: اگر براي 2هزار و 500هکتار باغستان سنتي سازمان تشکيل مي شود و با همکاري استانداري قزوين و سازمان جهاد کشاورزي به دنبال ثبت جهاني باغستان قزوين هستيم، پس قطعا به دنبال يکي از سرفصل هاي برنامه چشم انداز توسعه شهر قزوين هستيم.
اين مقام مسوول بيان کرد: وقتي يک درخت کاج با قدمت 50 ساله به ثبت جهاني مي رسد پس ما در ثبت جهاني باغستان کوتاهي کردم، چرا که در همين باغستان، درختاني با قدمت 700ساله وجود دارد که در جهان اين موضوع بي سابقه است .
وي گفت: شيوه نگهداري و حفظ و نحوه آبياري از باغستان در زمان هاي گذشته به گونه اي بود که بايد تاکنون ثبت جهاني مي شد که در اين مهم کوتاهي شده است.
نصرتي با اشاره به بوستان باراجين بيان کرد: با توجه به اهميت اين بوستان و مساحت آن که مي‌تواند در جذب گردشگر بسيار تاثيرگذار باشد پروژه هاي بسياري تعريف شده است که مي توان به احداث هتل، مکان هاي تفريحي، احداث استخر براي برگزاري مسابقات ملي، شهربازي و پارک آبي اشاره کرد.
4 هزار هکتار فضاي سبز در  شهر قزوين
شهردار قزوين با بيان اينکه شهر قزوين بايد به مکاني تبديل شود که به اندازه محدوده آن 4 هزار هکتار فضاي سبز وجود داشته باشد که اين مهم در برنامه چشم انداز قزوين تعريف شده است، افزود: از نگاه توسعه پايدار قزوين بايد صاحب 4هزار هکتار فضاي سبز باشد.
آغاز فاز نخست پروژه احياي بافت فرسوده هادي آباد
اين مقام مسوول با اشاره به اينکه براي رسيدن به برنامه چشم انداز مجموعه مديريت شهري وارد موضوع احياي بافت فرسوده شده است، بيان کرد: براي احياي بافت فرسوده هادي آباد فاز نخست اين پروژه آغاز شده است و تملک آن پيشرفت خوبي دارد.
وي با بيان اينکه براي تملک بافت هاي فرسوده براي اينکه وارد محدوديت هاي اداري نشويم از بخش خصوصي براي احياي بافت هاي فرسوده در هادي آباد، حاج چروک و شهيد انصاري استفاده کرديم، افزود: متاسفانه اجراي پروژه شهيد انصاري غربي 37 سال طول کشيد، اميدواريم کاري که براي احياي بافت هاي فرسوده شروع کرديم با تامين منابع مالي در حداقل زمان به اتمام برسانيم.
نصرتي گفت: در مجموعه هادي آباد همزمان با تملک واحدهاي مسکوني، ساخت واحدهاي نو را آغاز خواهيم کرد و همچنين بافت هادي آباد همان فضاي که شهروندان دوست دارند حفظ خواهد شد و ما در سال آينده حدود 500واحد مسکوني نو در هادي آباد خواهيم داشت.
ايجاد فضاهاي شهري در هادي آباد
شهرداري قزوين ادامه داد: يکي از نقاط ضعف محله هادي آباد نداشتن فضاهاي شهري است که در احياي بافت فرسوده هادي آباد ايجاد کاربري هاي از جمله پارک و فضاهاي فرهنگي تعريف شده است.
اين مقام مسوول با بيان اينکه رديف بودجه احياي بافت فرسوده هادي آباد از رديف فروش اوراق مشارکت و استفاده از تسهيلات بانکي بافت فرسوده است، افزود: طبق فازبندي اجراي اين پروژه که در 4 فاز تعريف شده است فاز اول آن يک مجموعه 3 هکتاري است که کارهاي تملکي آن انجام شده است به طوري که در 6 ماه گذشته 70پلاک خريداري گرديده است و همچنين خيابان هادي آباد در اجراي پروژه تعريض خواهد شد.
وي ادامه داد: تحقق توسعه شهري پايدار با رويکرد فرهنگي و اجتماعي و اعتمادي سازي دو شعار اصلي مجموعه مديريت شهري است که براي سال 91 تعريف شده است.
شهرداري با مشارکت اجتماعي صاحب سرمايه اجتماعي مي‌شود
نصرتي با تاکيد بر اينکه با رويکرد فرهنگي و اجتماعي مي توانيم 400هزار نفر را متحد کنيم براي اداره و توسعه شهر و اين مهم بزرگترين سرمايه شهر است، بيان کرد: اين مهم کار سختي است اما با وضعيت موجود که رصد مي کنيم اتحاد و فرهنگ بين شهروندان براي برخي از مسوولين يک رويا است اما براي مجموعه مديريت شهري قزوين اين موضوع را در افق خود ديده است تا با مشارکت اجتماعي صاحب سرمايه اجتماعي شود.
شهروندان قزويني در همه زمينه ها مشارکت کنند
شهردار قزوين اعتماد سازي را دومين ماموريت مديريت شهري عنوان کرد و توضيح داد: شهر متعلق به شهروندان است وقتي دو تقاطع غيرهمسطح به موقع احداث و بهره برداري شود قطعا شهروندان به اقدامات شهرداري اعتماد خواهند کرد و اين اعتماد باعث خواهد شد شهروندان در همه زمينه ها مشارکت کنند.
اعتماد سازي اوليه فراهم شده است
اين مقام مسوول افزود: ما توانستيم پروژه دو تقاطع غيرهمسطح، کارخانه آسفالت، مرکز کنترل ترافيک و مرکز دفع بهداشتي زباله را به بهره برداري برسانيم و با افتتاح به موقع اين پروژه ها توانستيم يک اعتماد سازي اوليه را فراهم کنيم.
زمان اشتباه کردن براي توسعه و نگهداري شهر قزوين وجود ندارد
وي با بيان اينکه معتقديم زمان اشتباه کردن براي توسعه و نگهداري شهر وجود ندارد، افزود: بايد با همفکري و خرد جمعي کارهاي را اجرايي کنيم که در آينده حداقل انحراف را داشته باشيم.
نصرتي ادامه داد: با تشکيل و فعاليت گروه قزوين + 20 توانستيم پروزه هاي مهمي را با نگاه کارشناسي و تخصصي براي توسعه شهري پايدار تعريف و اجرايي کنيم.
شهردار قزوين افزود: از ديگر کارها و اقدامات مهمي که به دنبال آن هستيم موضوع حقوق شهروندي است چراکه با آموزش حقوق شهروندي، شهروند مي تواند در اداره شهر مشارکت و انتقاد کند و همراه مديريت شهري باشد و با اين مهم ديگر حقوقي در آينده ضايع نخواهد شد.
با نگاه کوتاه مدت نمي توان شهر  قزوين را توسعه داد
اين مقام مسوول بيان کرد: اقداماتي که مديريت شهري به دنبال آن است نگاه کوتاه مدت نيست چراکه با اين نگاه نمي توان به توسعه شهري پايدار رسيد.
توسعه و رشد شهر قزوين بايد متوازن باشد
وي با بيان اينکه توسعه و رشد شهر بايد متوازن باشد، تصريح کرد: با احداث 12 تقاطع و بلوارها باز هم نمي توان مشکل ترافيک را حل کرد بر اين اساس بايد جذابيت هاي توليد سفر را پراکنده کنيم و به سمت شمال شهر حرکت کنيم.
نصرتي ادامه داد: بيشتر مراکز و فضاهاي تجاري در مرکز شهر قزوين هستند بر اين اساس بايد اين فضاها به سمت شمال باشد و براي تحقق اين مهم با حضور بخش خصوص پروانه هاي احداث واحد هاي تجاري در شمال شهر صادر شده است که طي برنامه 3 ساله محقق خواهد شد.
شهردار قزوين افزود: خيابان طالقاني در سال 56 و بازار در دهه 30احداث شد و اکنون براي دهه 90 بايد پروژه ها در شمال شهر باشد.
اين مقام مسوول توضيح داد: احياي مجموعه دولت خانه که در برنامه کاري اين مجموعه قرار دارد با مشارکت چندين دستگاه احياي اين مجموعه را اجرايي مي کند و همچنين براي احياي خيابان سپه که سنگ فرش آن به اتمام رسيد با مشارکت شهروندان در سال آينده پوسته اين محور احياء خواهد شد و نورپردازي خاصي خواهد شد و از طرفي هم با احياي سعدالسلطنه اين محور از بافت را که تاريخي مي باشد را بتوانيم احيا کنيم.
علاوه بر کارهاي زير بنايي، کارهاي روبنايي در دستور کار قرار دارد
وي ادامه داد: براي سال 91 بودجه پيشنهادي ما که تقديم شوراي اسلامي شهر شد 350ميليارد تومان بود و در بودجه سال آينده به موضوعات پياده رو سازي، تسهيل عبور و مرور معلولين و جانبازان، آسفالت معابر به طور جدي پرداخته شده است و شهرداري قزوين علاوه بر کارهاي زير بناييف کارهاي روبنايي را در دستور کار خود دارد.
نصرتي بيان کرد: با احداث 2 کارخانه آسفالت علاوه بر تامين آسفالت خود، قزوين آسفالت ساير شهرها استان را نيز مي توانيم تامين کنيم که هم اکنون با چندين شهرداري، انعقاد قرارداد براي فروش آسفالت کرديم.
کيفيت آسفالت شهر قزوين تغيير اساسي مي کند
شهردار قزوين تصريح کرد: با تغيير معادن براي تهيه مصالح و مجري ها اميدواريم پخش آسفالت با سال هاي گذشته تغيير اساسي کرده است.
تمامي تقاطع هاي شهر قزوين صاحب دوربين مي شوند
اين مقام مسوول با بيان اينکه تمامي تقاطع ها صاحب دوربين مي شوند، بيان کرد: بعد از شهر تهران، قزوين صاحب کامل ترين مرکز کنترل ترافيک است و هم اکنون برگه هاي جريمه هر روز به موقع به درب منازل ارسال مي شود.
وي  بيان کرد: با راه اندازي مرکز کنترل ترافيک ميزان سرعت در روزهاي اوليه در خيابان طالقاني بين 120تا 130بود و در برخي مواقع به 190مي رسد که هم اکنون به 60تا 70 رسيده است و اين نشان مي دهد که مي توان با شيوه هاي درست سرعت ها را به حداقل رساند و نصب سرعت گيرها که باعث نارضايتي مي شد حذف شود.
راه اندازي استوديو راديو و تلويزيوني شهر در مرکز کنترل ترافيک
نصرتي از راه اندازي استوديو راديو و تلويزيوني شهر در کنار مرکز کنترل ترافيک در ارديبهشت ماه سال آينده خبر داد و گفت: استوديو شهر در کنار مرکز کنترل ترافيک در مساحت 300مترمربع با مشارکت صدا و سيما در ارديبهشت ماه سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
شهردار قزوين بيان کرد: بعد از افتتاح استوديو راديو شهر،بهره برداري از استوديو تلويزيوني در قالب برنامه چشم انداز توسعه پايدار شهري قزوين با رويکرد فرهنگي و اجتماعي در دستور کار قرار دارد.
اين مقام مسوول با تاکيد بر اينکه براي ارتباط با اجتماع نياز به ابزار داريم، گفت: راه اندازي استوديو راديو و تلويزيون شهر مي تواند در ايجاد ارتباط با شهروندان بسيار موثر است.
مشارکت دستگاه هاي اجرايي در روند توسعه شهر قزوين
وي در ادامه از مشارکت دستگاه هاي اجرايي در روند توسعه شهر تشکر کرد و افزود: سازمان مسکن و شهرسازي، نيروي انتظامي، استانداري، جهادکشاورزي، دستگاه قضايي و صدا و سيما بيشترين همکاري را با مجموعه مديريت شهري در سال جاري داشتند که جاي تشکر دارد.
نصرتي با اشاره به ساماندهي ورودي هاي شهر بيان کرد: بعد از تصويب طرح ساماندهي ورودي هاي شهر تا پايان سال اجراي آن آغاز خواهد شد و ساماندهي هاي ورودي هاي شهر قطعا تاثير بسزايي در جذب گردشگر خواهد داشت.
شهردار قزوين افزود: در شهر قزوين هر جاي که قابليت تامين پارکينگ عمومي وجود داشت طراحي و احداث آن در دستور کار شهرداري قرار گرفته است.
انتقال مدارس و برخي از ادارات از مرکز شهر قزوين
اين مقام مسوول با بيان اينکه بايد آموزش هاي ويژه‌اي براي مديريت سفرهاي درون شهري انجام شود، بيان کرد: جابجايي برخي از مدارس از مرکز شهر به خصوص خيابان خيام و برخي ادارات از جمله بيمه و دارايي مي تواند تاثير مهمي در کاهش ترافيک در پيک زماني داشته باشد.
وي  تاکيد کرد: براي حل مشکلات ترافيک بايد همه مسايل به خوبي در کنار هم حل شود که با برنامه ريزي هاي انجام شده مشکل ترافيک شهر قزوين در 3 سال آينده به حداقل برسد.
نصرتي در رابطه با تغيير جهت تردد خودروها در خيابان شهرداري گفت: طرحي که اجرا شد و به تصويب شوراي ترافيک رسيد پيشرفت خوبي دارد.
شهردار قزوين با بيان اينکه در حال حاضر زمان اندازگيري تاثير کاهش ترافيک در اين محدوده نيست بيان کرد: طبق اعلام اتوبوسراني فروش کارت بليط و تعداد مسافران در محور خيابان طالقاني 33درصد و استفاده از تاکسي 30درصد افزايش يافته است و اين نشان مي دهد سفرهاي غير ضروري با خودرو شخصي در اين محور کاهش پيدا کرده است.
اين مقام مسوول تاکيد کرد: در فروردين و ارديبهشت ماه 91قضاوت براي اجراي اين طرح با نظرسنجي از بهره برداران صورت خواهد گرفت.
شهروندان به شهرداري قزوين پيشنهاد بدهند
وي افزود: نصب پرچمي با ابعاد بسيار بزرگ در ميل پرچم 50متر در دستور کار قرار دارد که هم اکنون براي جانمايي آن داريم تصميم گيري مي کنيم و از شهروندان مي خواهيم پيشنهادات خود را براي جانمايي اين پرچم به ما ارسال کنند.
نصرتي ادامه داد: توسعه امام زاده حسين(ع) در برنامه کاري قرار دارد و اکنون تملکات آن که در 3 فاز تعريف شده است در فاز اول قرار دارد و از 20روز پيش شروع شده است.
شهردار قزوين با بيان اينکه در فاز اول 28 پلاک بايد تملک شود بيان کرد: توسعه و تملک امامزاده حسين(ع) با هم آغاز شده است و اجرايي مي گردد و مجموعه بزرگ اين پروژه از جمله زائر سرا و فضاهاي فرهنگي در يک برنامه 5 ساله محقق مي شود و اعتباري که دولت به اين پروژه اختصاص مي دهد يک ميليارد و 300ميليون تومان است که قول داده است به يک ميليارد و 700ميليون تومان افزايش دهد.
تخصيص 600ميليون تومان بودجه براي آموزش شهروندان قزويني
اين مقام مسوول در خصوص آموزش شهروندان و اختصاص 600ميليون تومان بودجه در سال آينده براي اين مهم گفت: براي آموزش شهروندان در زمينه حقوق شهروندي کليه اقدامات توسط سازمان فرهنگي و ورزشي انجام خواهد شد و از پراکندگي ها جلوگيري و به طور متمرکز به اين موضوع خواهيم پرداخت چراکه يکي از برنامه هاي مهم اين مجموعه است که در همه مقاطه سني انجام خواهد شد.
آغاز به کار مرکز 137 و 1888 با رويکرد و شيوه جديد
وي از آغاز به کار مرکز 137 و 1888 با رويکرد و شيوه جديد در پايان امسال خبر داد و گفت: با آغاز به کار مرکز 137 و 1888 با رويکرد و شيوه جديد خواهيم توانست نواقص ارتباط بين شهروندان با مديريت شهري را برطرف کنيم.
نصرتي همچنين اضافه کرد: آموزش و اطلاع رساني از طريق خانواده هاي تاکسيرانان با شيوه هاي جديد از برنامه هاي مديريت شهري است چراکه خانواده تاکسيراني مي تواند نقش مهمي براي اين مهم داشته باشد .
مبلمان شهري قزوين تغيير مي کند
شهردار قزوين به مبلمان شهري جديد در قزوين اشاره و بيان کرد: سازمان زيباسازي با همراهي سازمان پارک ها در تلاش است مبلمان شهري قزوين را تغيير دهد و يک حرکت روبنايي انجام خواهد که در روحيه شهروندان تاثير خوبي خواهد داشت.
اين مقام مسوول ادامه داد: مديريت شهري فقط به دنبال حرکت هاي زيربنايي و سخت افزاري نيست بلکه برنامه هاي روبنايي را دستور کار خود دارد.
وي گفت: تا پايان سال رنگ و بوي شهر قزوين با مبلمان شهري جديد تغيير خواهد کرد و رنگ آميزي ها و گلکاري ها شروع شده است.
نصرتي بيان کرد: در برنامه کاري قرار دارد تا پيمانکاران از حصار ضخيم براي پوشاندن پروژه هاي عمراني استفاده کنند و حصارها را رنگ آميزي کنند و حتي براي تبليغات خود استفاده کنند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط