دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین:

شهروندان قبل از معامله از صحت پایانکار ساختمانی اطلاع یابند

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از شهروندان خواست قبل از انجام هر گونه معامله و بهره‌برداری از ساختمان مسکونی ، تجاری و غیره از صحت داشتن پایانکار ساختمانی اطلاع داشته باشند و بعد از استعلام از شهرداری اقدام به خرید یا بهره‌برداری از ساختمان مورد نظر کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ شیوا شهرام‌فر  اظهار کرد: در زمان صدور پایانکار ساختمانی مسائل مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان، ضوابط شهرسازی، اصول فنی و بهداشتی، ایمنی و ضوابط آتش نشانی، وضعیت استاندارد آسانسورها و همچنین تایید مهندسان ناظر به منظور پایداری و استحکام بنا توسط شهرداری  بررسی و کنترل می شود.

او افزود: بر این اساس به شهروندان توصیه می‌شود قبل از انجام هر گونه معامله و بهره برداری از ساختمان از صحت داشتن پایانکار ساختمانی اطلاع حاصل کنند و سپس اقدام به خرید و یا بهره برداری از ساختمان مورد نظر کنند.

معاون شهردار قزوین تاکید کرد: پایان کار ساختمان از جمله مهمترین مجوزهای لازم برای ساخت‌وساز و فروش یک ساختمان است و نکته‌ مهم دیگر اهمیت استعلام پروانه ساختمان و گواهی پایان کار ساختمان است که شهروندان نباید از این موضوع غفلت کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط