یکشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۰۴

عجم، استاندار قزوين:

نمره بالايي به شهرداري قزوين به دليل کيفيت خدمت رساني به مردم مي دهم

مهم‌ترين دغدغه مديريت شهري در ارايه خدمات به شهروندان ارتقاء کيفيت سطح خدمات در کمترين زمان است و اين مهم براي ما بسيار ارزشمند مي‌باشد.

 

احمد عجم، استاندار قزوين گفت:اگر بخواهيم به مديريت شهري در شهرداري قزوين نمره بدهيم، بنده نمره بالايي خواهم داد چرا که نحوه خدمت‌رساني به شهروندان در سطح مطلوبي قرار دارد و اين نشان از تجربه و تخصص مديريت شهري است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ عجم در جلسه شوراي اسلامي شهر قزوين که با حضور شهردار قزوين و معاونيين وي و جمعي از مديران شهري و نمايندگان رسانه ها برگزار شد با بيان اينکه شوراي اسلامي شهر قزوين و شهرداري قزوين از مديريت قوي برخوردار هستند، بيان کرد: ما در ارايه خدمت رساني به مردم مطلق نيستيم و هميشه کاستي‌هاي وجود دارد ولي هميشه سعي در مرتفع کردن آن‌ها داريم.
استاندار قزوين با تاکيد بر اينکه در هر وضعيتي که در ارايه خدمت رساني به مردم قرار مي‌گيريم بايد سطح آن را ارتقاء دهيم، اضافه کرد: مهم‌ترين دغدغه مديريت شهري در ارايه خدمات به شهروندان ارتقاء کيفيت سطح خدمات در کم‌ترين زمان است و اين مهم براي ما بسيار ارزشمند مي‌باشد.
وي ادامه داد: اگر نحوه خدمت رساني به مردم به اين روند ادامه پيدا کند تا چند سال آينده چهره شهر قزوين کاملاً متفاوت خواهد بود.
استاندار قزوين با اشاره به مشکلات مالي شهرداري‌ها در سال‌هاي گذشته افزود: اکنون مشاهده مي‌کنيم بودجه‌هاي شهرداري سه برابر شده است و اين نشان از سياست گذاري‌هاي درست مجموعه مديريت شهري است.
وي با بيان اينکه تحول در شهر قزوين به صورت جدي توسط مديريت شهري در حال پيگيري است، افزود: افزايش مشارکت بخش خصوصي و توزيع مناسب درآمدها در شهر قزوين بايد ادامه پيدا کند. 
استاندار قزوين با اشاره به صحبت‌هاي رييس شوراي اسلامي شهر قزوين در خصوص ارتباط نزديک با مردم، گفت: ارتباط نزديک با شهروندان براي حل مشکلات آنان اگر تعريف شده باشد ضرر نخواهيم کرد چرا که فلسفه حضورمان در ارايه خدمت رساني به مردم ارتباط با مردم و مشارکت آن‌ها در حل مشکلات است.
عجم تصريح کرد: مشارکت با شهروندان در اجراي پروژه‌ها باعث خواهد شد علاوه بر نشاط شهروندان، تصميم‌هاي مناسبي گرفته شود، بر اين اساس بايد ارتباط نزديک با مردم تقويت گردد.
وي با بيان اينکه در شهر قزوين همه تصميماتي که گرفته مي‌شود متناسب با نياز شهروندان است، افزود: اجراي برخي از پروژه‌ها در شهر قزوين در سطح ملي و استاني در ابتدا دشوار و سخت است ولي با هماهنگي و مشارکت مي‌توان اجراي آن‌ها را به نتيجه رساند.
استاندار قزوين با تصريح اينکه اجراي پروژه‌هاي ملي و استاني بدون هماهنگي مديران امکان پذير نيست، بيان کرد: استان قزوين هميشه در اجراي شعارهاي محوري دولت، مقام اول و دوم را به خصوص در زمينه اشتغال و مسکن مهر کسب کرده است و اين در سايه وحدت بين مديران و مشارکت شهروندان امکان پذير است.
عجم با اشاره به افزايش مشارکت بخش خصوصي و قابليت‌هاي سرمايه گذاري در استان قزوين، گفت: استان قزوين به جايگاهي رسيده است که خود سرمايه گذاران به اين نتيجه رسيدند که مي‌توان نتيجه مطلوبي از سرمايه گذاري در اين استان گرفت.
وي افزود: مهم‌ترين وظيفه ما حل مشکلات مردم است و با توجه به اينکه ارايه خدمات در مجموعه شهري بسيار متنوع است وظيفه مسوولان شهري دوچندان شده است.
استاندار قزوين تاکيد کرد: بايد به سمتي حرکت کنيم که به کوچک‌ترين نياز شهروندان توجه کنيم و بدون واسطه در پي حل مشکلات مردم باشيم.
عجم با بيان اينکه ارتقاء ارتباط با مردم باعث مي‌شود مردم فکر کنند گوش شنوايي براي مشکلات آنان است، گفت: هرچقدر بتوانيم فاصله زماني و هزينه رسيدگي به مشکلات مردم را کم کنيم اين کار براي ما با ارزش‌تر است.
وي در ادامه به اجراي پروژه فاضلاب در سطح استان قزوين گفت: تا پايان سال 91 پرونده اجراي اين پروژه به اتمام خواهد رسيد و اين پروژه يک اقدام زير بنايي است که در همه زمينه‌هاي زندگي مردم اثر دارد.
عجم اضافه کرد: بازسازي فرسودگي لوله‌هاي آب سطح شهر مستلزم يک پيگيري اساسي و مشارکت مديران ذيربط و شهروندان است که اجراي آن زمان بر است ولي بايد هر چه زودتر اجراي آن آغاز شود.
استاندار قزوين با اشاره به باغستان سنتي گفت: تاکنون تصميم‌هاي خوبي در اين زمينه توسط مديريت شهري گرفته شده است از جمله تأمين آب اين باغستان که کار ساده‌اي نبود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط